Rzecznik patentowy odpowiada na wszystkie nasze wątpliwości

Rzecznik patentowy może nam wszystko rzetelnie objaśnić
Jeśli udało nam się opracować coś nowego, zrobić coś czego jeszcze nikt do tej pory nie stworzył, to pragniemy mieć jedyne prawo do konkretnej rzeczy i chcemy posiadać pewność, że nikt odmienny nie będzie się podawał za jej twórcę. Dlatego właśnie musimy zabezpieczyć nasz wynalazek i powiadomić o tym instytucję, która stwierdzi, czy naprawdę nic takiego jeszcze nie powstało.

Projekt patentowy

Autor: Archives New Zealand
Źródło: http://www.flickr.com
Wszelkie nasze niejasności rozwieje rzecznik patentowy Kraków, który wyjaśni nam jakie pisma powinniśmy złożyć, w jakim miejscu to zrobić i jak długo będziemy zmuszeni czekać na decyzję. Co więcej powie nam też co musimy robić, jeżeli ktoś kolejny będzie sobie rościł prawa do danego przedmiotu.

W każdej dziedzinie rynku ma szansę się pojawić nieuczciwa konkurencja, która będzie zaniżała cenę, będzie wytwarzała takie same przedmioty w niższej jakości oraz jednocześnie będzie oczerniała nasz biznes. Wówczas musimy to zgłaszać odpowiednim instytucjom, żeby one zareagowały i eliminowały takie zakłady, ponieważ na ich zachowaniu stratni okazują się być głównie klienci.

Trzeba zadbać o swoje prawo autorskieNie ma znaczenia, czy pisaliśmy jakiś tekst, planowaliśmy nowy przedmiot, czy namalowaliśmy obraz. Dopóki nie sporządzimy umowy i nie napiszemy w niej wyraźnie, że zezwalamy komuś innemu na używanie z naszej twórczości, należeć będzie ona do nas oraz będziemy posiadali do niej prawo (zobacz hiperłącze do strony) autorskie.

Wszystkie próby złamania takiego prawa są bezwzględnie wychwytywane i karane, ponieważ będzie to równoznaczne z kradzieżą, z tym że ta tu nazywana będzie intelektualną. Dlatego właśnie należy poznać własne prawa i nie pozwalać się z nich ograbiać.

Trzeba zaglądać na właściwe strony
Istnieje wiele stron, na których będą objaśnione sprawy odnośnie nadawania patentu, działania na szkodę innych przedsiębiorstw, czy kradzieży intelektualnej. Jeżeli jedynie na nie trafimy, to uzyskamy niezbędną wiedzę w tym zakresie i będziemy rozumieli jak sobie radzić z takimi kłopotami.

Interesujesz się owym działem? Czytaj więc dalej plyty pcv o tym punkcie w następnym artykule, który dla Ciebie opracowaliśmy. Mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

Na pytania odpowie kancelaria patentowa Kraków