Czym się kierować w wyborze książki?

Człowiek wykształcony powinien wygospodarować trochę czasu na czytanie książek. Nie tylko specjalistycznych, związanych z zawodem który wykonuje. Przyznaję jednak, że nie jest łatwo zorientować się w tym po co warto sięgnąć. Jeżeli pragniemy znaleźć odpowiedź na pytanie co warto przeczytać?, możemy wspomagać się recenzjami prasowymi. Jest to klasyczne podejście w wyborze książki. Często też radą nam może posłużyć bibliotekarka lub też dobry pracownik księgarni. Dziś, w dobie internetu, możemy się nim również posłużyć przy wyborze lektury. Istnieje kilka portali dla osób lubiących dobrą książkę. Najbardziej popularne to i Lubimy Zakładając tam konto, mamy dostęp do własnych półek, do półek naszych znajomych czy też do recenzji książek. Serwisy w/w zamieszczają nawet przygotowane specjalnie dla nas propozycje książek, co może być dla nas dobrą wskazówką.

Książka

Autor: nkzs
Źródło: http://www.sxc.hu

Pewnym drogowskazem bywają nagrody dla pisarzy i wszelakiego rodzaju plebiscyty, np. Literacka Nagroda Nike, czy też konkurs na najlepszą książkę historyczną. Jednakże wybór jury nie musi być zgodnym ze zdaniem czytelników, czego najlepszym dowodem jest NIKE.

Czy chcesz przestudiować rozpatrywany wątek nieco bardziej? Zobacz zatem ten odsyłacz – więcej znajdziesz tu. Te porady też są przydatne.

Często wybory jury nie zgadzają się z gustami większości czytelników. Inaczej było w 2013r. Nagrodę „Nike” otrzymała pani Joanna Bator za „Ciemno, prawie noc”. Akcja książki dzieje się w prowincjonalnym Polskim mieście. Autorka potępia w swojej powieści pewny rodzaj zbiorowej pobożności. Mierzy się ze współczesnym chamstwem ujawniającym się w internecie. Ukazuje je w dość drastyczny sposób. Mnie szczególnie przypadł do gustu wątek koci. Te przemiłe zwierzęta są w tej książce pierwiastkiem pozytywnym (jak również opiekunki kotów). Podobne wątki można odszukać także tutaj –

Pozycja ma w sobie elementy mitologiczne a wszystko to zawarte jest w formie kryminału z zaskakującym finałem.

Zaciekawiła Cię ta informacja? Jeśli masz ochotę dowiedzieć się więcej – odkryj www (https://prozoo.pl/sklep/psy/kosmetyki-dla-psa/szampony/) a na pewno poznasz mnóstwo fascynujących faktów.

Jest to także opowieść o dojrzewaniu bohaterki i jej mierzeniu się z przeszłością. Moim kolejnym wyborem w prywatnym rankingu co warto przeczytać?, jest biografia Władysława Bartoszewskiego. Wywiad rzeka z niezwykłym człowiekiem. Mimo bardzo trudnego losu zachował on pagodę ducha i – co najważniejsza – wiarę w człowieka. Człowiek ten mówi o tym, jak rozumie miłość do ojczyzny i odpowiedzialność za ojczyznę. Z kolei dla relaksu polecam „W syberyjskich lasach” (Sylvain Tesson), powieść o paru miesiącach z życia autora w odosobnieniu, próbach zapanowania nad czasem i czerpania radości z każdego momentu istnienia.