Wpisywanie towarów do deklaracji INTRASTAT

Kiedy polska została częścią Unii Europejskiej, wiele zmieniło się w tym kraju. Kolaboracja z pozostałymi obszarami wspólnoty bardzo się zintensyfikowała, prowadząc do zacieśnienia relacji.

Przedsiębiorcy znacznie łatwiej są w mocy prowadzić handel – nowe lokale usługowe do najmu w pogorzelicy – z pozostałymi partnerami biznesowymi z zagranicy, dzięki czemu mają szansę zarabiać więcej gotówki.
magazyn

Autor: mcginnly

Jeśli prowadzisz wzmożony handel – lokale gastronomiczne nadmorskie do sprzedarzy – z krajami z Unii Europejskiej, wartość sprzedanych oraz zakupionych w zeszły roku towarów przekroczyła milion złotych, musisz zapoznać się z programem INTRASTAT Zgłoszenie do niego tego typu transakcji obliguje zarówno firmy oraz osoby fizyczne. Jest to program zbierający statystyki dóbr przetransportowanych na terenie unii w konkretnym roku. Jeśli stwierdzisz, że również ciebie obejmuje INTRASTAT zgłoszenie masz szansę wysłać internetowo, oraz osobiście je złożyć w Izbie Celnej w Szczecinie. Dokumenty i wszystkie Druki znajdziesz na witrynie owego urzędu, gotowe do ściągnięcia oraz do druku – .
Wysłałeś dane zgłoszenie, jednak wkradł się błąd? Nie przejmuj się, korekta deklaracji INTRASTAT nie będzie skomplikowana. W zależności od typu błędu, jaki wystąpił, odmienne kroki będziemy zmuszeni wykonać w konkretnej sytuacji. Kiedy przekazaliśmy niewłaściwe dane kompanii ale także błędną sumę ogólna transakcji zeszłorocznych, wtedy cały druk musimy wypisać od nowa. W momencie, kiedy tylko 1 z tych błędów zaistniał, korekta deklaracji INTRASTAT może polegać jedynie na dodaniu adnotacji. Druki poprawione przesyłamy w taki sam sposób jak oryginały – sprawdź korektę deklaracji intrastat.

Kiedy posiadamy własną działalność handlową, zakrojoną na wysoką skalę, wtenczas z pewnością mamy do czynienia z wielką liczbą papierów do sprawdzenia. Jeśli przesyłamy sporo produktów w obrębie UE, musimy wtenczas wypełnić deklarację INTRASTAT.