Co może być wsparciem w rozwoju osobistym? Czym jest dla ludzi samospełnienie? Do czego z reguły dążymy?

Osiągnięcie sukcesu w życiu niektórzy mierzą ilością pieniędzy, inni z kolei interesującymi przeżyciami, jeszcze inni osobistym spełnieniem, czyli zadowoleniem ze swojego życia.

Tak naprawdę, gdyby zadać pytanie kilku osobom co oznacza dla nich słowo sukces, udzieliłyby z pewnością całkiem różnych odpowiedzi.
Tak faktycznie jest, iż każdy ma swoje własne marzenia. Inaczej wyobraża sobie swoje życie. Jest w tej kwestii naprawdę duża różnorodność. Nie wszystkim oczywiście udaje się wypełnić wizje, które chodzą po głowie. Niektóre plany są często nieosiągalne, lub też za mało się staramy, aby swoje marzenia spełnić. Niektórzy też są zdania, że marzenia powinny właśnie pozostać w takiej sferze marzeń.

Zwolennikom rzetelnej informacji zalecamy ten link, gdyż nie dość, że mówi on o podobnej problematyce, to wykonuje to też w niezwykle ekscytujący sposób. Kliknij i zobacz!

Może się bowiem okazać, iż kiedy otrzymamy to o czym śnimy, możemy się po prostu zawieść. Nasze wyobrażenia niestety często nie przystają do rzeczywistości. Jeżeli chodzi o rozwój osobisty, tutaj jest chyba trochę trudniej. Praca nad własną osobą jest bowiem niesamowicie trudna. Nie każdy posiada tyle siły i jest tak zdyscyplinowany, by jej sprostać.

biurko

Autor: Natania
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku pracy nad sobą, to mamy tendencje do nie godzenia się ze swoimi słabościami i co najgorsze do nie zauważania ich. Z tej przyczyny tak istotna jest pomoc osoby trzeciej. Obraz własnej osoby, jaki jest w naszych głowach, różni się często od faktycznego stanu. Niektórzy są bardziej skłonni do przesadnej samokrytyki, która jest związana z kiepską samooceną. Inni natomiast wręcz przeciwnie, sądzą, iż brak im wad.

Pomóc spojrzeć na te sprawy z dystansu pomoże Coaching. Przy wsparciu specjalisty, będziemy w stanie dostrzec oraz zrozumieć lepiej niektóre rzeczy. To doskonale wpłynie na nasz charakter.