Gry planszowe – fanstastyczny sposób na spędzenie czasu wolnego

W świecie nowoczesnych technologii niezwykle często nie pamiętamy, w jaki sposób spędzaliśmy czas z rodziną przed erą komputerów i laptopów. A dobrze jest do tego powrócić, próbować przywrócić w naszych mieszkaniach dawne zabawy.

Gry planszowe na pewno większości z nas kojarzą się z dzieciństwem – to wówczas spędzaliśmy godziny na zabawie w ”Człowieku nie irytuj się”, szachy, wszelkie gry przygodowe jak dla przykładu „Grzybobranie” oraz o wiele więcej. Każdy miał swoją ukochaną grę, którą męczył całą rodzinę ciągle prosząc o wspólną zabawę. Takie gry doskonale jednoczyły całą rodzinę, były źródłem wielu emocji, uczyły jak radzić sobie z przegraną, oczekiwania na swoją kolejkę, przewidywania ruchów oponenta i tak dalej. Dzisiaj zdaje, że takiego typu gry imprezowe praktycznie już nie istnieją, stoją zakurzone gdzieś w szafie i nikt z nich nie korzysta. Na szczęście nie do końca tak jest – faktycznie, mniej gramy w takie gry, lecz wciąż są osoby, jakie z wielką przyjemnością to robią, spędzają tak czas ze swoją rodziną, ograniczają wpływy techniki na spędzenie wolnego czasu w swoim domu.

sklep z grami planszowymi

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Wszyscy psycholodzy na pewno powiedzą, iż takiego typu gry imprezowe (zobacz informacje) są znacznie zdrowe dla nas niż te komputerowe. Ponadto odpowiadają za budowanie więzi, rozwój wyobraźni i wspierają kształcenie ważnych umiejętności u dzieci. Jeżeli pragniemy wprowadzać w swoich rodzinach te zabawy, koniecznie musimy odwiedzić sklep z grami planszowymi Groteka44. Można to również zrobić online.

Szeroka propozycja sprawia, iż każdy wybierze coś właściwego dla swojej rodziny. Odwiedzając sklep z grami planszowymi mamy okazję poczuć się znów jak za czasów dzieciństwa. Opłaca się spróbować wrócić do dawnych gier.