Tzw. „panszówki” przeżywają dzisiaj w naszym kraju swój prawdziwy bum

Potocznie zwykło się uważać, że gry planszowe to uciecha dla najmłodszych.
Nic bardziej błędnego. Dzisiaj największymi odbiorcami nowych gier planszowych są dorośli. Co jest tego powodem? Nowoczesne gry, przy zachowaniu zwyczajnych zasad, proponują grającym spory wysiłek intelektualny, współzawodnictwo, napięcie często pozwalają wcielić się w bohaterów popularnych filmów, powieści, epok historycznych.

polana

Autor: teresatrimm
Źródło: http://www.flickr.com
Umożliwiają wybór i zrealizowanie własnej wizji, potrafią zaskoczyć, są wciągające, pozwalają żywo reagować ze współgraczami. Ale też odprężają, oferują dużo radości. Granie, to oczywiście coraz popularniejszy sposób spędzania wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. Organizowane są nawet turnieje dla początkujących i tych grających częściej. Obserwujemy rzeczywisty bum grania w planszówki. Oto kilka przykładów świetnych gier.
Przykładem wyśmienitej i inteligentnej gry planszowej może być wojna Narodów. Każdy z graczy prowadzi własną cywilizację przez okres od okresu starożytnego, do epoki przemysłu. Gdy wzrasta liczba ludności, zobowiązany jest zatroszczyć się o jej wewnętrzną stabilizację i odpowiednią ilość pożywienia dla jej mieszkańców. Musi zbudować wydajną gospodarkę.
W Teby gra kto interesuje się archeologią.

Nie wahaj się! Jeżeli zainteresowały Cię przytoczone treści, to z pewnością bieżąca treść (http://amelia-wedding.pl/dodatki-slubne/winietki-slubne/) na ten temat też Cię zwabi. Przeczytaj artykuł na ten temat.

Gracze zaczynają być archeologami, którzy poruszając się po Europie zdobywają dużą wiedzę, na temat starożytnych kultur: starożytnej Grecji, Krety i podobnych krajów.

Zachowywanie wszystkich pamiątek ze własnej wyprawy, i prowadzenie interesujących dyskusji z napotkanymi mieszkańcami, to opis innej planszówki – Tokaido.
Wielu graczy nie waha się stwierdzić, że gry planszowe przewyższają gry komputerowe.