Co zrobić, aby pozostać zapamiętanym?

Żyjemy w okresie, którym trudno się czymś wyróżnić. Jednym z głównych powodów jest na pewno przesyt poznawczy – otrzymujemy tak wiele informacji, iż nie starcza nam siły i chęci, żeby przyswoić ten cały szum informacyjny. Możemy oczywiście zaznajomić się z daną wiadomością, a za chwilę o niej już nie pamiętać. Ta powierzchowność, to „muskanie” po powierzchni informacyjnego zbiornika jest bardzo znamienne, dla okresu, w jakim przyszło nam żyć. Wystarczy spojrzeć na portale informacyjne, jak błyskawicznie najważniejsze informacje znikają ze strony głównej, dzieje się to też na płaszczyźnie offline – paski informacyjne w wielu stacjach to taka esencja obecnych czasów. Dzieje się przez chwilę czas, za moment znika, bo w innym miejscu dzieje się więcej.

wizytówki

Autor: César Santiago Molina
Źródło: http://www.flickr.com
Tak naprawdę nie ma z tej okoliczności prostego wyjścia, ponieważ charakterystyka obecnych czasów prowokuje niejako określenie, iż cokolwiek wymyślimy, to w takim samym czasie zaprojektuje ów przedmiot również ktoś inny. I nie chodzi tu o żadne wynalazki przecież, temat skupia się na trudności wybicia się ponad zwyczajność.

Zobacz koniecznie ten wpis z www publikującego zbliżone materiały, gdyż on z pewnością też jest warty Twojej uwagi.

Pomysł jest ważny, lecz jeśli popatrzymy na rynek, na zrealizowane projekty, na podjęte działania, to wyciągniemy z tego wniosek, że albo rynek jest za mocno zajęty, albo słaby, mija się z celem wchodzenie na niego – .

przykładowe wizytówki

Autor: César Santiago Molina
Źródło: http://www.flickr.com

Zdecydowanie jednakże warto się starać, powinniśmy przygotować swoją propozycję, zaprojektować wizytówki, zrobi stronę www, przygotować teczki ofertowe, zdobyć cenne i rokujące na przyszłość kontakty… To wszystko jest do zrobienia, i co więcej, lepiej to zrobić, niż czekać na rozwój sytuacji lub wyczekiwać, iż gwałtownie wszystko zmieni się na naszą korzyść. Wiadomo, należy szczegółowo śledzić, jak rozwija się rynek i adekwatnie reagować, lecz jednocześnie nie popadajmy w skrajności, bo siedząc na starcie nigdy nie zrobimy pierwszego, najważniejszego kroku. A bez tego nie mamy szans na zmianę.

Starajmy się wobec tego działać w zgodzie z własnymi ustaleniami, realizujmy swoje plany, jak podpowiada nam umysł i serce, a jednocześnie miejmy głowę na karku i stąpajmy twardo po ziemi. Dzięki temu posiadając dość odważny pomysł będziemy potrafili przypasować go do realiów, w których świetny, nowatorski pomysł – owszem, ale przede wszystkim realność i biznesowe podejście do podejmowanej inicjatywy.