Co zrobić, aby pozostać zapamiętanym?

Żyjemy w okresie, którym trudno się czymś wyróżnić. Jednym z głównych powodów jest na pewno przesyt poznawczy – otrzymujemy tak wiele informacji, iż nie starcza nam siły i chęci, żeby przyswoić ten cały szum informacyjny. Możemy oczywiście zaznajomić się z daną wiadomością, a za chwilę o niej już nie pamiętać. Ta powierzchowność, to „muskanie” po powierzchni informacyjnego zbiornika jest bardzo znamienne, dla okresu, w jakim przyszło nam żyć. Wystarczy spojrzeć na portale informacyjne, jak błyskawicznie najważniejsze informacje znikają ze strony głównej, dzieje się to też na płaszczyźnie offline – paski informacyjne w wielu stacjach to taka esencja obecnych czasów. Dzieje się przez chwilę czas, za moment znika, bo w innym miejscu dzieje się więcej.

wizytówki

Autor: César Santiago Molina
Źródło: http://www.flickr.com
Tak naprawdę nie ma z tej okoliczności prostego wyjścia, ponieważ charakterystyka obecnych czasów prowokuje niejako określenie, iż cokolwiek wymyślimy, to w takim samym czasie zaprojektuje ów przedmiot również ktoś inny. I nie chodzi tu o żadne wynalazki przecież, temat skupia się na trudności wybicia się ponad zwyczajność. Pomysł jest ważny, lecz jeśli popatrzymy na rynek, na zrealizowane projekty, na podjęte działania, to wyciągniemy z tego wniosek, że albo rynek jest za mocno zajęty, albo słaby, mija się z celem wchodzenie na niego – .

przykładowe wizytówki

Autor: César Santiago Molina
Źródło: http://www.flickr.com

Zdecydowanie jednakże warto się starać, powinniśmy przygotować swoją propozycję, zaprojektować wizytówki, zrobi stronę www, przygotować teczki ofertowe, zdobyć cenne i rokujące na przyszłość kontakty… To wszystko jest do zrobienia, i co więcej, lepiej to zrobić, niż czekać na rozwój sytuacji lub wyczekiwać, iż gwałtownie wszystko zmieni się na naszą korzyść.

Na niniejszej stronie jest dużo praktycznych wiadomości, ale koniecznie zobacz także dodatkowe szczegóły tu (http://www.stomatologiacichon.pl/). One również są bez wątpienia warte zainteresowania.

Wiadomo, należy szczegółowo śledzić, jak rozwija się rynek i adekwatnie reagować, lecz jednocześnie nie popadajmy w skrajności, bo siedząc na starcie nigdy nie zrobimy pierwszego, najważniejszego kroku. A bez tego nie mamy szans na zmianę.

Starajmy się wobec tego działać w zgodzie z własnymi ustaleniami, realizujmy swoje plany, jak podpowiada nam umysł i serce, a jednocześnie miejmy głowę na karku i stąpajmy twardo po ziemi. Dzięki temu posiadając dość odważny pomysł będziemy potrafili przypasować go do realiów, w których świetny, nowatorski pomysł – owszem, ale przede wszystkim realność i biznesowe podejście do podejmowanej inicjatywy.