Masz dosyć spędzania wakacji nad morzem? Wybierz Pieniny – na górskie wyprawy i kąpiele wśród średniowiecznych zamków

Znakomite na urlop z rodziną, wyjazd ze znajomymi czy weekendową wycieczkę we dwoje. Nieskazitelnie czyste jeziora, urzekające zabytki oraz zapierające dech w piersiach widoki – to wszystko otrzymasz tylko w Pieninach.

Pieniny należą do jednych z najniższych pasm górskich w Polsce, ciągnących się od Czorsztyna do Szczawnicy. Najwyższy szczyt górski – Trzy Korony – osiąga niespełna 1000m. (dokładnie 983m.n.p.m) i stanowi najpopularniejszy punkt wycieczek dla przyjeżdżających tutaj turystów.
Jadąc w Pieniny nieodzowną częścią wycieczki jest przepływ Dunajcem ze Sromowców Wyżnych, znajdujących się po stronie słowackiej do Szczawnicy. W trakcie przepływu turyści mogą podziwiać w pełnej okazałości szczyty Trzech Koron i Sokolicy – najbardziej okazałych szczytów Pienin.
Pragnący kąpieli wodnych mogą ruszyć do nieopodal leżącej Niedzicy nad Jezioro Czorsztyńskie, gdzie istnieje przeznaczona do tego celu plaża. A podczas kąpieli można napawać pięknymi krajobrazami zamków: w Niedzicy oraz Czorsztynie. Nieodzownym widokiem będą tam też przemierzające co chwilę statki z turystami, którzy mają szansę w ten sposób opłynąć jezioro dookoła. Warto samemu również udać się na rejs statkiem, podczas którego przewodnik przybliży dzieje pobliskich wiosek. Jeśli chodzi o noclegi Pieniny zobacz noclegi poznaj proponowane noclegi nad wigrami pieniny proponują dużą bazę hoteli, pensjonatów oraz kwater prywatnych, które dostępne są na każdą kieszeń. Najbardziej popularna pod tym kątem jest Szczawnica, skąd zaczyna się większość tras turystycznych.

Autor: Diana Wieczorek

Przebywając na wakacjach w Szczawnicy nie można także pominąć Palenicy, na którą można wybrać się pieszo lub wjechać wyciągiem krzesełkowym. Z tego miejsca rozpościera się piękna panorama samej Szczawnicy oraz jej okolic. Poza tym warto też obejrzeć niewielki, ale równie urzekający Wodospad Zaskalnik. O ile czas nam pozwoli, można wybrać się również na małą wyprawę rowerową wzdłuż Dunajca, która pozwoli nam nacieszyć się tymi pięknymi krajobrazami jeszcze z innej perspektywy. Planując wczasy w Pieninach z dziećmi, nie obędzie się również bez wizyty Parku Dolnym, w którym mieści się plac zabaw dla dzieci z fontannami. Dla starszych i odważnych dzieci proponowany jest jeszcze okoliczny park linowy, w którym mogą aktywnie spędzić czas i jeszcze milej zapamiętać Szczawnicę.

Łóżko japońskie

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl

Jeśli chodzi o noclegi Pieniny od strony Szczawnicy będą więc najlepszym punktem wypadowym do wszelkich podróży oraz odpoczynku.

Pieniny to sprawdzony rejon, w którym można aktywnie spędzać wakacje, ale i solidnie wypocząć w zaciszu cudownych widoków i szumu Dunajca w tle. Dla każdego odwiedzającego coś miłego.