Jakie mamy kursy? Po co trzeba wziąć w nich udział?

W kursach bierze udział coraz więcej osób. Nie należy się się dziwić, ponieważ mają one dobroczynny wpływ na nasze życie. Zależnie od tego czego potrzebujemy możemy odbyć szkolenia miękkie i twarde.

Jakie są różnice, o jakich sprawach trzeba pamiętać?
Szkolenia miękkie , jak sama nazwa wskazuje, mają charakter warsztatowy, skoncentrowane są na rozwoju konkretnych kompetencji.

Zaintrygowała Cię taka informacja? Jeżeli masz ochotę zobaczyć więcej, sprawdź na witrynie pozostałe artykuły, one też będą na ten temat.

Te kompetencje pochodzą z znanego modeli SHL, czyli Uniwersalnego Modelu Kompetencji. Są one pomocne, bo należą do kariery każdej osoby, a nawet teamu. Są Te szkolenia konkretnie idealnie wpasowujące się w osobiste plany kariery. Szkolenie twarde jest zupełnie inne, bo bardziej poznajemy niuanse jakiegoś konkretnego tematu.

sprzątanie

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

szkolenia (kliknij w źródło)

Jak więc widać do pierwszego typu szkoleń zaliczymy choćby szkolenia dla trenerów , to szkolenia twarde są już przeznaczone dla specjalistów w jakiejś danej dziedzinie. Odkąd weszliśmy do UE kursówjest naprawdę wiele i to z różnorakich specjalizacji, przez co każdy z nas może odnaleźć coś dla siebie. Szczególnie kiedy szkolenia zarządzanie jest bardzo popularne, lecz również w innych przypadkach, bo to tylko jeden z bardziej popularnych przykładów.

Właściwie każdy człowiek, niezależnie od tego w jakim jest wieku, jaką płeći gdzie pracuje, jest w stanie coś odpowiedniego. Często samemu można zgłaszać się natakowe szkolenia, a jeszcze częściej kierują na nie urzędy pracy. Po takim kursie mamy spore szanse na znalezienie dobrej pracy.

Znane są przypadki, że ktoś po takim szkoleniu całkowicie odmienił swoje życie, więc warto wziąć w nich udział. Dobrze zresztą popytać znajomych czy rodzinę, czy ktoś z nich wziął w czymś takim udział. Z pewnością usłyszymy pozytywne recenzje.