Internet to właściwie same plusy, ale nie do końca. Co warto o tym wiedzieć?

Trudno sobie wyobrazić obecne czasy bez dostępu do sieci. To coś tak oczywistego i jednocześnie pomocnego, że dziwnie by się stało, jakby się nagle zakończyło. Korzystamy z internetu przy okazji różnorodnych okoliczności.

piękny autobus

Autor: Alan Sansbury
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie to sytuacje? W tym niezbyt długim artykule opiszemy parę tego typu przykładów z wziętych z życia.
Internet mówi nam, co wybrać, na jakiego typu produkt się zdecydować, którą firmę wybrać.

Wpadł Ci w oko przedstawiony tekst? Jeżeli tak, to sprawdź też przydatne wskazówki, które posiadają podobne informacje na podnoszony wątek – jeśli chcesz, to sprawdzić kliknij tu!

W wyszukiwarkę internetową możemy wpisać jakieś hasło i uzyskamy odpowiedź. Przykładowo planujemy się dowiedzieć jaki system operacyjny wybrać, więc faktycznie uzyskamy różne podpowiedzi. Oczywiście nie jest tak, iż to będzie tylko jedna odpowiedź, bo przecież tak prosto nie ma. Za to zyskamy wiele różnych artykułów, testów oraz opinii, które umożliwią nam dokonanie najlepszego wyboru.

A żeby jeszcze bardziej zagłębić się w konkretną tematykę, to powinniśmy skorzystać ze studium przypadku. To, jak sama nazwa definiuje, opisane określone zdarzenie, to jak się odbyło, jakie narzędzia były do tego użyte, jak wyglądał był plan, za co odpowiedzialni byli ludzie, którzy brali w tym udział. Wiele tego typu ciekawych informacji jesteśmy w stanie tak wyszukać, a jak studium przypadku przykłady są rzeczywiście różne, więc nie jest ważne, w jakiej branży szukamy inspiracji i dobrych przykładów, na pewno znajdziemy coś dla własnych potrzeb.
Niestety sieć to również zagrożenie, na jakie musimy uważać.

Namawiamy – kliknij to i wejdź na następną naszą stronę. Na niej czekają na Ciebie świeżutkie i rzetelne informacje.

Jest tam bardzo dużo treści, które nie wnoszą nic wartościowego, a bardziej demoralizują. Tym przykładem jest zabawa w słoneczko zakończona ciążą.

Tego rodzaju właśnie filmik, który krążył po internecie, a ludzie klikali w ten link i infekowali swoje komputery. Ale to nie wszystko, bo to było tak skonstruowane, aby jak najwięcej osób to zauważyło i kliknęło, więc takie treści potrafią roznosić się wirusowo i są trudne do zatrzymania.