Samochód da się modyfikować na dużo sposobów

W skład ulepszenia wchodzą częśći ozdobne czyli naklejki, wysokiej jakości lakierowanie różnych elementów jak i zmiana fabrycznych elementów na lepsze oraz mechaniczne czy elektroniczne modyfikację silnika.

Każdy fan tuningu chce aby jego pojazd osiągał jak najlepsze statystyki bez względu cenę jaką przyjdzie mu zapłacić za usprawnienie swojego samochodu.

bmw e36 tuning

Autor: photobeppus
Źródło: http://www.flickr.com
Rozpoczynając ulepszanie auta warto skupić się na częściach które faktycznie polepszą osiągi auta a nie specjalnie zmieniają prezencje, to już jedynie modyfikacja prezencji służąca do pokazania się czy odróżnienia się od innych. Części które wpływają na zmianę sterowności samochodu to np. zamontowanie klocków hamulcowych innych niż fabryczne które spowodują że droga hamowania zmniejszy się i zwiększy to komfort prowadzenia. Zakup dobrej jakości ogumienia spowoduje lepszą przyczepność samochodu. Należy też poprawić opływowość danego pojazdu kupując do niego spoiler czy bardziej opływowe części typu zderzaki i progi. Kiedy do silnika zamontujemy turbosprężarkę samochód będzie się szybciej rozpędzał co korzystnie poprawi dynamikę jazdy, więcej informacji .

Sprawdź, jakiego rodzaju informacje znajdziesz po przejściu na stronę. Na pewno będą bardzo interesujące oraz warte zainteresowania, co sprawi, że wielokrotnie będziesz tu wracać.

Samochód można również modyfikować elektronicznie montując chip tuning, BMW e36 tuning jest tego klasycznym przykładem. Ale na czy właściwie polega chip tuning?

Jest to zamontowanie chipa który zmieni prace aparatu sterującego silnikiem – ECU. Posiada je każdy pojazd. Ecu jest to komputer odpowiadający za pracę silnika w każdych okolicznościach szybkości i obciążenia – ważny link. ECU posiada wiedze o tym, jak sterować paliwem i zapłonem oraz kątem wtrysku we wszystkich okolicznościach.

Parametry wprowadzone do ECU są przygotowane tak, aby żywotność auta była, jak najdłuższa, ale jednak niekoniecznie tak, aby silnik osiągał największą moc i moment obrotowy oraz spalał najmniej paliwa. Dobrze wiec zastanowić się czy chip tuning, bmw e36 tuning jest opcją która nas interesuję ponieważ znacząco może ona wpłynąć na osiągi jak i na komfort jazdy samochodem

lpg >> serwis HML Nosewicz s.j. wejdź