Wszyscy z nas planując dzieci myśli przede wszystkim, by pociecha urodziła się w pełni zdrowa.

Niestety, życie jest nieprzewidywalne i nigdy nie zgadniemy, kiedy każdemu jednemu z nas przyjdzie się zmierzyć z trudem, jakim jest wychowywanie niepełnosprawnego dziecka.
Jest to autentyczna tragedia dla każdego rodzica.

Szczęśliwie bardzo często jest tak, że po początkowej desperacji i wylaniu morza łez następuje czas wytężonej walki o poziom życia niepełnosprawnego dziecka. Ta pobudka jest motorem napędowym do działań przez kolejnych kilkanaście lat. Doskonale wiemy o tym, że właściwie szybko wdrożona rehabilitacja daje rzeczywiście duże efekty. Oczywiście każde dziecko potrzebuje innej terapii , takiej z odpowiednim naciskiem na stopień upośledzenia. Szczęśliwie do wsparcia w tej walce mamy zarówno wielu fachowców jak i różnorodnego rodzaju pomoce dla dzieci niepełnosprawnych. Z tej przyczyny maluszki mogą się uczyć nie tylko poruszania, lecz również wymowy, która bardzo często u osób niepełnosprawnych okazuje się niewyraźna. W tym momencie też pomoce logopedyczne dla dzieci okazują się potrzebne, bo dzieci poprzez zabawę mocno są rehabilitowane (pomoce logopedyczne dla dzieci). Wszelakie pomoce dla dzieci niepełnosprawnych powinny je przede wszystkim zainspirować je do wzmożonej pracy, dzięki której jakość ich życia niewątpliwie się podniesie.

UTC
język - fotogram

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
Niepełnosprawne dziecko to dużo więcej więcej miłości, dużo więcej cierpliwości i duża liczba terapii (zobacz kompletną propozycję pod adresem).

Na szczęście jak wiele razy pokazuje życie rezultaty takich działań niejednokrotnie zaskakują medyków i terapeutów. rzeczywiście trzeba o to powalczyć.