Odbiór mieszkań są konieczne

Jeżeli decydujemy się na zakup mieszkania od dewelopera, to na pewno z uwagą śledzimy to co dzieje się na budowie, kolejne piętra budowania naszego bloku, jego ocieplanie, zazielenianie oraz wykańczanie. Jeżeli już od kilku dni nie zauważamy robotników na placu, to rozpoczynamy się złościć, iż nasze mieszkanie jest puste, a my przecież już chcielibyśmy do niego dostać się i wziąć się za jego wykańczanie, tak aby jak najprędzej tam się wprowadzić. Każdy dzień wyczekiwania wydaje nam się utraconym czasem oraz marnowaniem nasze mieszkania. Jednak w takowych sytuacjach wszystko powinno mieć swoją kolejność.

Bez odbioru się nie da

odbiór mieszkania

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli kończy się budowa bloku i wszystko, co powinno zostać zrobione zostało już robione, nadchodzi kolej na odbiór (zobacz odbiór elektroniki gdynia) mieszkania. W pierwszej chwili powinny być one obejrzane przez specjalistów, przez kominiarza, który zobaczy czy wszędzie są prawidłowe ciągi, tak abyśmy w razie czego się nie zaczadzili, przez nadzór budowlany, który sprawdzi, czy wszystko jest zrobione w odpowiedni sposób, a co się z tym łączy, czy budowla nie runie przy pierwszym silniejszym wietrze oraz czy mieszkając tu nie narażamy swojego życia. Na dodatek warto pamiętać, że jeśli będzie winda, to ona również powinna być sprawdzona, żeby wszyscy posiadali świadomość, że nie spadnie, jeżeli mieszkańcy rozpoczną do niej wsiadać. A że te kilkanaście osób wymaga troszeczkę czasu na sprawdzenie wszystkiego, to niestety lecz musi to potrwać.

Mieszkańcy także potwierdzają odbiór
Jeżeli wszystko jest już sprawdzone przez specjalistów, nadchodzi moment, w której właściciele dostają klucze do swoich mieszkań, wtedy przeważnie zapoznają swoich sąsiadów, lecz także i muszą dokonać własny odbiór techniczny mieszkania. Muszą w obecności rzetelnej osoby zatwierdzić, iż wszystko się zgadza, że to co miało być założone to jest na własnym miejscu oraz iż nie będziemy mieli potem żadnych roszczeń, że coś nie zostało robione tak jak należy.

ciekawe mieszkanie

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com

Żeby się dobrze żyło
Jeżeli marzymy, żeby w danym miejscu naprawdę właściwie nam się żyło, to powinniśmy mieć pewność, iż jest ono bezpieczne oraz iż nic niedobrego się nie stanie, tylko przez to, iż w czasie budowy, ktoś czegoś nie dopilnował. A taką gwarancję możemy posiadać tylko i wyłącznie w chwili, kiedy dobrze do tego przeszkolone osoby obejrzą nasze mieszkanie oraz cały blok, a później poświadczą, iż wszystko jest dobrze.