Na co koniecznie zwrócić uwagę podczas wyboru kolorów? Co jest w tej kwestii najbardziej ważne?

Niekiedy nie do końca wiemy i długo nad tym myślimy, jakiego rodzaju posiadamy typ urody. Przez tego typu kwestie nie wiemy właściwie, jak na przykład wybrać cienie do koloru oczu lub jakiego rodzaju odcień podkładu i kolor włosów będą najbardziej pasujące? Co zrobić w tym momencie, jak się tego dowiedzieć?
Bez wątpienia rozwiązaniem jest analiza kolorystyczna, dzięki której niektóre barwy można określić jako ciepłe, a inne jako zimne.

Trzy podstawowe kolory to tego rodzaju, których nie można uzyskać po zmieszaniu innych barw ze sobą, co oznacza żółty, niebieski i czerwony.

Zaintrygował Cię ten opis? Jeżeli tak, to świetnie – dalsze newsy (http://pomocpsychologa.pl/) odkryjesz w następnym niezwykle zajmującym artykule.

Łącząc je jesteśmy w stanie stworzyć kolory pochodne, typu pomarańczowy, fioletowy i zielony. Barwy, jakie powstały dzięki żółci oraz czerwieni określamy jako ciepłe, natomiast te z dodatkiem niebieskiego jako chłodne. Takie kolorystyczne prawidłowości odkrył fizyk – Hermann von Helmholtz.

zabawy

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com

Doszedł on do tego, że każdy kolor ma po prostu trzy cechy, jakie decydują o tym, jak je widzimy, czyli barwę, nasycenie oraz odcień. Barwa jest podstawowym określeniem koloru. Kolor czerwony ma jednocześnie jabłko ale i pomidor, chociaż jak zestawimy je ze sobą, to widać wyraźnie, że te czerwienie troszkę się różnią. Nasycenie charakteryzuje jak barwa jest intensywna, jej czystość, natomiast odcień to jej ciemność albo jasność. Zmiana choćby jednej z tego rodzaju cech powoduje, że dostrzeżemy różnicę w kolorze. Jak ogólnie mówimy o odcieniu określonej barwy, to mamy na myśli jednocześnie jej czystość – czyli to, czy występują tam domieszki odmiennego koloru, to oznacza, czy jest zgaszona, świetlista a może przybrudzona, ale i to czy jest ciemniejsza lub jaśniejsza.
Szwajcarski kolorysta nazywający się Johannes Itten, jaki prowadził badania nad kolorem razem z grupą swoich studentów, dowiódł, że jest takie coś jakby osobisty profil kolorystyczny, co znaczy stałe upodobanie do pewnego typu kolorów i ich odcieni, a zależą one od typu urody oraz osobowości.

Jeśli chodzi o urodę to rzeczywiście dobrze niekiedy poradzić się profesjonalistów w tym obszarze. Niezbędny jest dobry stylista. Choć wiele osób myśli, iż najlepsi są w dużych miastach to nie do końca mają słuszność, najlepszym przykładem niech będzie stylista Sosnowiec, jaki gwarantuje zawsze najwyższą jakość.