Sposoby druku dostępne na rynku

Druk współcześnie rozwija się naprawdę dość szybko. Wcześniej drukowano wyłącznie na czarno, następnie wprowadzone zostały tusze kolorowe, a stare drukarki zamieniono na kompaktowe urządzenia, gwarantujące świetną jakość wydruków przy minimalnych kosztach.

Obecnie jednakże człowiek do dyspozycji ma dużo interesujących rodzajów druku, które mogą zrewolucjonizować naukę. Przykładem jest chociażby powszechny druk wodny. Służy on z reguły do szybkiego robienia wszelkiego rodzaju wzorów na konkretnych powierzchniach. Takie wzory cechują się wysoką wytrzymałością. Z tego rodzaju drukiem nierozerwalnie skorelowana jest hydrografik.

Jeden z trybów w drukarce

Autor: Creative Tools
Źródło: http://www.flickr.com

Pod tym pojęciem ukrywa się grafika wykonana techniką druku wodnego na powierzchni pokrytej stosowną folią – definicja tu.

Prezentowany tekst wydaje się bardzo zajmujący? Jeżeli tak, to sprawdź także inne polecane prawo budowlane szczecin treści, gdyż wydają się być tak samo ciekawe oraz wciągną Cię całkiem.

To właśnie wykorzystana folia decyduje o tym, jaki będzie efekt końcowy. Współcześnie, takie alternatywy dosyć często stosowane są chociażby w branży motoryzacyjnej.

Innym, nadzwyczaj popularnym rodzajem druku jest druk przestrzenny, inaczej określany mianem druku 3D. Pierwsze techniki, które stały się podstawą tego sposobu drukowania pojawiły się już w latach 80 ubiegłego wieku. Aktualnie, druk 3d w metalu to ogromna nadzieja dla wielu dziedzin. Przykładem mogą być między innymi drukowane protezy. Proces jest szybki, mniej kosztowny, jako że wykorzystuje się tylko jedno urządzenie i co najważniejsze – rzeczywiście szczegółowe, dzięki czemu proteza jest wygodna i staje się świetną namiastką prawdziwej kończyny. Drukowanie przestrzenne daje możliwość też na wydruk ażurowego gipsu, jaki nie tylko interesująco wygląda, ale jest też rzeczywiście lekki, gwarantując wygodę noszenia. Co więcej, jego wytrzymałość jest solidna, dlatego doskonale usztywnia złamaną kończynę. Dzisiaj drukować można z wykorzystaniem nietypowych tworzyw, chociażby czekolady czy cukru. Druk przestrzenny jest stale rozwijany, na rynku pojawiają się kolejne technologie charakteryzujące się sporym zainteresowaniem. Sporo osób jednak upatruje w tym rozwoju wiele zagrożeń, jak chociażby możliwość wydrukowania … broni. Aktualnie jednakże drukarki 3D są dość kosztowne, wobec tego mało osób może sobie pozwolić na ich kupno. Są za to doskonałą alternatywą i rozwiązaniem dla fabryk czy biur projektowych.