Techniczne odbiory nowych mieszkań

W końcu nadszedł ten dzień i stałeś się właścicielem swojego własnego mieszkania! Koniec zmartwień, wdawania się w dyskusje z ekipami, z których co jedna to mądrzejsza i bardziej doświadczona. Należy jedynie wtaszczyć na piętro kartony, zawiesić firanki i… Moment, nie za szybko?

Kominki narożne

Autor: Brainsonic
Źródło: http://www.flickr.com/photos/brainsonic/3616970196/
Wizja rychłego wprowadzenia się do wytęsknionego lokum jest niezwykle atrakcyjna, ale nie możemy dopuścić do sytuacji, by entuzjazm przeszkodził nam w rzeczowym oszacowaniu miejsca, w którym zamieszkamy. Do odbioru mieszkania powinno się podejść wyjątkowo precyzyjnie. Jeżeli teraz dostrzeżemy i zgłosimy uwagi, ominiemy późniejszych kosztów za naprawy. Wyrównanie obitej czy też pękniętej ściany to spory wydatek.

Dlatego najpierw musisz znaleźć odpowiedź na pytanie jak powinno wyglądać mieszkanie przed odbiorem technicznym? Umawiając się na odbiór techniczny mieszkania, radzimy by zabrać ze sobą osobę niezwiązaną emocjonalnie z danym lokalem, która krytycznym okiem spojrzy na poziom wykonanych prac. Obowiązkowa jest precyzja i podstawowa wiedza z zakresu budownictwa. Odbiór techniczny najlepiej zaplanować w dzień wolny, w godzinach rannych lub popołudniowych, w świetle słonecznym, które pozwoli na zauważenie prawdopodobnych niedoskonałości.

Bywa, że korzystamy z pomocy osób, które ową sytuację mają już za sobą – nie jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie. Nie możemy mieć bowiem pewności, że dostrzegą wszystkie ewentualne uchybienia oraz, że będą posiadali zestaw specjalistycznych narzędzi. Optymalnym wyjściem jest pójście na odbiór (zobacz sprawdź tu) techniczny z fachowcem. Dzięki doświadczeniu zawodowemu sprawdzi on metr po metrze, pomieszczenie za pomieszczeniem, dokona obiektywnej oceny kupowanej nieruchomości i precyzyjnie będzie argumentował obowiązek wprowadzenia zmian. Najprościej będzie podać wyszukiwarce internetowej nazwę miejscowości w której znajduje się mieszkanie tudzież dom, np. na czym polega techniczny odbiór mieszkania?, a zobaczymy listę ofert z której na pewno zdecydujemy się na odpowiednią. Dzięki powierzeniu sprawy odpowiednim ludziom nie odkryjemy przy kolejnym malowaniu, że nasze ściany przypominają fale Dunaju, a krzywa podłoga na piętrze, w trakcie stąpania po niej – nie przerazi swym dźwiękiem domowników. Odbiór odbędzie się jak należy, a my będziemy spokojniejsi.