Nadchodzący początek semestru szkolnego oznacza wzrost wydatków dla rodziców

Szkoła. To prost sformułowanie brzmi i niesie się w uszach naszych mam i ojców przez całe letnie wakacje. Teraz jest OK, jest lato, a nasze dziecko bawi się u dziadków na wsi, nie martwimy się o nic, ale już się zbliża ważny dzień 1 września, a wcześniej już przecież będzie trzeba zabrać się do pracy, czyli kupić, co niezbędne.

w szkole

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze warto wybrać się do sklepu z przyborami szkolnymi już wcześniej, w wakacje, nie róbmy tego, na przykład, w ostatni tydzień przed początkiem szkoły, bo nie dość, że nerwówka, to jeszcze mogą nas rozczarować ceny. Bądźmy pewni, że jeśli pójdziemy do sklepu w czasie wakacji nie będzie też tak długich kolejek, jak przed samym rozpoczęciem roku szkolnego. Pewnym rozwiązaniem świetnym o każdej porze roku jest wizyta w sklepie internetowym. Nie trzeba wybywać z domu, wystarczy jedynie wygospodarować czas, by wejść na konkretne strony, wybrane sklepy i porównać oferty (pojemniki dla dzieci).

Ogólnie zasada jest jednak taka, że nie warto będzie nam zwlekać gdyż skończy się to skumulowaniem innych obowiązków, innych zobowiązań, problemy się skumulują i nic, poza bólem głowy nie wyniknie z tego dobrego. Dlatego warto również zrobić listę zakupów i przysiąść w jeden dzień do komputera i zacząć zamawiać. Niektóre sklepy mają wyższe ceny niż konkurencja, ale uwaga, mogą mieć na przykład wysyłkę za darmo, która znacznie obniża wartość naszego zamówienia. Warto to sprawdzić. Co powinniśmy kupić?

Najważniejsze to zestaw do pisania: flamastry, pisaki dla dzieci (plastelina dla dzieci), długopisy i ołówki, zakreślacze, markery i korektory. Nie można zapomnieć o przyborach do plastyki: blok szkolny, bibuła, plastelina, modelina, nie zapominajmy o geometrii: linijki, cyrkle. Powinniśmy tez zapewnić naszej pociesze jak największy komfort nauki, warto więc zakupić pomoce do nauki, przykładowo podkładki dla dzieci, a także pojemniki dla dzieci, w którym nasza pociecha będzie nosiła śniadanie. Poza tym, miejmy zawsze rękę na pulsie, gdyż przed rozpoczęciem roku szkolnego może coś się pojawić, coś, co trzeba będzie dokupić. Jeśli sobie to przypomnimy wcześniej to na nic nie czekając udajmy się po to do sklepu.