Z jakiej przyczyny warto na wakacje wybrać się w polskie góry?

Ani się obejrzymy, a lada dzień nadejdą wakacje. Warto abyśmy już teraz zaplanowali ten beztroski czas. Czy będą to góry, morze czy jeziora? Polacy to wielcy szczęściarze. Gdyż tylko nieliczne państwa mają dostęp do wspomnianych wcześniej miejsc. Bez wątpienia, można pokusić się o wyjazd zagraniczny, lecz przytaczając słowa Wincentego Pola „cudze chwalicie, swego nie znacie…” – gorąco zachęcamy do pozostania w kraju. Umożliwia nam to idąca ku lepszemu kondycja krajowych dróg. Dziś, drogi szybkiego ruchu i autostrady doprowadzą nas do większości miejsc w Polsce. Bez przerwy budowane nowe odcinki zapewniają nam możliwość wygodnych podróży. Do odwiedzenia polskich terenów zachęcić nas również mogą niewygórowane ceny. Polska jednak ciągle wypada konkurencyjnie w porównaniu z Europą Zachodnią.

Bieszczady

Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com

A może by tak tego roku zapomnieć o przyzwyczajeniach, koczowaniu od 6 rano by zająć wolne miejsce na plaży i postawić na polskie góry? Beskidy, Karkonosze albo Sudety – wszystkie góry robią wrażenie, ale jednak tylko w Tatrach poczujemy się bliżej nieba.Nadzwyczajne widoki, jakie gwarantują nam trasy górskie, służący większości osób klimat, jak także niezwykła atmosfera, którą gwarantują rodowici górale, to recepta na niezapomniany urlop. Niesamowite wrażenie sprawia na nas widok ośnieżonego szczytu Kasprowego wierchu latem, kiedy w dolinie jest upalnie i świeci słońce.

Przyciągnął Cię taki post? To super, jednak kliknij ten odnośnik, gdyż dodatkowo przygotowaliśmy także inny tego typu materiał, który warto zobaczyć tu.

Wartkie ruczaje nakłaniają do kąpieli, a zielona łąka by na niej spocząć. Tak, wczasy w górach to przede wszystkim kontakt z naturą.

Zwiedzając różne zakątki Polski zazwyczaj próbujemy czegoś nowego, a dotychczasowe menu zamieniamy regionalnymi produktami. Trudno więc sobie wyobrazić wakacje w górach bez wędzonego oscypka zjedzonego u podnóża Wielkiej Krokwi czy kwaśnicy na Krupówkach. Zachęcamy więc aby już w najbliższych dniach rozpocząć poszukiwania dogodnego miejsca noclegowego.

Zaciekawiony? To dla nas optymistyczna informacja. Więc kliknij tu skrzynka na licznik gazowy i oglądaj bez ograniczeń kolejne fachowe posty.

Zastanowić się czy lepiej poczujemy się w góralskiej chacie, czy może w eleganckim, pełnym wygód hotelu. Dla ułatwienia możemy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło: wakacje w górach 2014 (góry dla każdego), a ujrzymy bogatą listę ofert, z której z całą pewnością wybierzemy właściwą.