Pieniny – jeden z bardziej interesujących regionów krajoznawczych Polski

Pieniny to pasmo górskie, jakie znajduje się w łańcuchu Karpat. Pieniny od południa graniczą z Magurą Spiską, a od północy z Beskidem Sądeckim i Gorcami. Na wschodzie Pieniny graniczą z Kotliną Orawsko-Nowatorską. Pieniny są rejonem z obfitą fauną oraz florą, szata roślina w tym regionie jest niesłychanie zróżnicowana zaś wpływa na to w szczególności klimat, podłoże wapienne, sąsiedztwo z Tatrami czy też morfologia.

warto przeczytać

Autor: PolandMFA
Źródło: www.flickr.com
W Pieninach możemy zaobserwować też bardzo duże bogactwo fauny. Żyje tam dużo gatunków zwierząt, takich jak sarny, jelenie, żbiki, ptaki drapieżne, poza tym również liczne gatunki płazów i zwierząt wodnych. Osoby, jakie cenią sobie tajemnicze krajobrazy i ciekawą faunę naturalnie chętnie wybiorą się na wyprawę w te rejony.

Turystyka w Pieninach też jest niesamowicie rozwinięta, wobec tego wybierając się w Pieniny niewątpliwie nudzić się nie będziesz. Jest to drugie najchętniej zwiedzane miejsce w Polsce (wnet po Tatrach).http://kormoran-rowy.pl/dieta-dr-ewy-dabrowskiej dieta dąbrowskiej nad morzemO atrakcyjności tego rejonu świadczą nie tylko różne atuty przyrodnicze, ale też dalej Czystal okazale rozwinięta infrastruktura turystyczna oraz także baza noclegowa. O ile interesują cię Pieniny noclegi – które zarezerwujesz tu, to prawdopodobnie w śmigły sposób odkryjesz multum ciekawych miejsc noclegowych, na przykład w hostelach, domkach czy też pensjonatach oraz schroniskach turystycznych. Jeśli w szczególności interesuje Cię schronienie w schronisku to zalecamy takie miejsca, jak na przykład schronisko W Krościenisku czy schronisko PTTK „Trzy Korony”. Powinno się też zobaczyć jakie miejsca noclegowe posiadają do zaoferowania hotele oraz pensjonaty, bo także tych nie brak w pięknych, malowniczych Pieninach. Oczywiście aby wyjazd w Pieniny był definitywnie udany wskazane jest najpierw odkryć i zająć nocleg, bo w tak obleganym regionie turystycznym zarezerwowanie noclegu na ostatnią sekundę może być nieznacznie kłopotliwa. Należałoby więc uchować sobie kłopotów oraz zająć się tym najpierw.