Kołobrzeg – czemu nie?

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, czy warto zrobić Wielkanoc nad morzem? Na pewno ten okres łączy ci się z celebracją, czyli m.in. obiadem z całą rodziną i święconką. Warto jednak od czasu do czasu zlekceważyć utarte schematy i zrobić coś nowego. Powinno się wiedzieć, że bycie więźniem tradycji jest groźne.

Nie posiadamy w końcu żadnego obowiązku celebrowania Wielkiej Nocy każdego roku niezmiennie. No i przecież nad Bałtykiem też istnieją kościoły, można zakupić pisanki i pójść, by poświęcił je klecha. W Wielkanoc każdy otrzymuje wakacje – z jakiego powodu zatem nie spędzić go na lenieniu się? Dotyczy to szczególnie kobiet, które najczęściej są przymuszane do wyczerpującej harówki przy robieniu wielkanocnych specjałów. To niesprawiedliwe, żeby pracować okrągły rok, a następnie jeszcze stać przy patelniach, bo taka jest rzekoma powinność.

plaża

Autor: Cristian Bortes
Źródło: http://www.flickr.com

Kołobrzeg to fascynujące miasto, przez wielu rodaków nigdy nie odwiedzone. O tą nadmorską miejscowość toczyło się dużo ciężkich bitew. W dwunastym stuleciu Kołobrzeg został zajęty przez księcia Krzywoustego i tą drogą całe Pomorze stało się polskie. W 1945 znajdował się tu główny ośrodek obronny III Rzeszy. W bitwie o to miasto umarło wielu żołnierzy. Da się zauważyć, że Kołobrzeg jest fantastyczną propozycją wakacyjną dla tych turystów, którzy zarówno interesują się historią i pragną powylegiwać się nieco na gorącej plaży.

O ile chodzi o kołobrzeg apartamenty do wynajęcia są tu najczęściej mocno zachęcające, a ceny małe. Możesz w Kołobrzegu napotkać zarówno ekskluzywne hotele, jak i tanie domki letniskowe. Warto także poszukać w internecie ofert ludzi, którzy w czasie wakacji (polacamy dominikana last minute coral travel) udostępniają za opłatą swoje lokale gościom.

Jeśli zapragniesz odwiedzić Kołobrzeg, noclegi blisko morza mogą okazać się trafnym wyborem. To bezdyskusyjne, że najlepiej jest, gdy nie trzeba pokonywać wielu kilometrów idąc na plażę.