Troszkę więcej o muzyce rockowej

W 1983 r. czwórka młodzieńców z Los Angeles postanowiło założyć zespół. Ich ideą było zestawienie coraz popularniejszego wówczas punku, onirycznej psychodelii a także dynamicznego funku. Zrażeni przemocą i mizoginią ówczesnej sceny muzycznej zdecydowali się pracować nad stworzeniem swojego środowiska muzycznego. Promowaliby pokój jak i również porządną imprezę. Główną motywacją było pomnożenie liczby młodych dam wśród widowni. Swój zespół nazwali Red Hot Chili Peppers i aktualnie stanowią jeden z w najwyższym stopniu rozpoznawalnych zespołów rockowych na ziemi. Mają rzeszę amatorów pod każdą szerokością geograficzną, oraz wejściówki na ich show często wyprzedawane są na wiele miesięcy przed wydarzeniem.

gitara

Źródło: http://www.morguefile.com/

Historia składu nie była jednakże usłana różami od początku. Pomimo triumfu, którym była produkcja jednego z pierwszych albumów przez legendę muzyki funk – Georga Clintona. Ich pierwsze płyty nie przykuły wiele uwagi słuchaczy. Pomimo pomysłowości oraz wysokiego poziomu gry na instrumentach głównie w partii basu zespół nie bez trudu odnajdował fanów. W dodatku członkowie zespołu coraz częściej sięgali po przeróżnego typu używki. Doprowadziło to do przedwczesnej śmierci gitarzysty zespołu, jednego z jego twórców. Dwudziestoparoletni chłopak został odnaleziony martwy razem z przyrządami niezbędnymi do brania heroiny. Nie sprowokowało to jednakże rozpadu zespołu – wprost przeciwnie, umocniło przyjaźń i nadało rangi motywacji do robienia utworów. Niedługo potem zespół miał stać się ikoną na miarę the Beatles . Hity, które nagrali w latach dziewięćdziesiątych do dziś nie opuszczają zestawień ulubionych piosenek dużej liczby – szczegóły pod tym łączem http://www.scenariuszzycia.pl/blog/symbolika-liczb-wprowadzenie/ -f=”https://scenariuszzycia.pl/cykle-numerologiczne/”>cykle numerologiczne młodych ludzi. Funkujące linie basu, rap wokalisty, szesnastkowe rytmy grane na hi-hacie i gorące sola na gitarze elektrycznej to symbol rozpoznawczy chłopców z Los Angeles.

Obecnie w erze Cyberprzestrzeni oraz łatwego dostępu do muzyki czas przestaje być przeszkodą. Każdy ma możliwość słuchać utworów z dowolnego okresu w dziejach za nieduże pieniądze, a czasem nawet bezpłatnie. Red Hot Chili Peppers nie stanowią tu odstępstwa. Pomimo, że chłopcy w większości posiadają już po 50 lat wciąż potrafią rozgrzać publiczność do czerwoności. Mimo wieku nie stracili młodzieńczej energii i fantazji. Cały czas korzystając ze swojej magicznej formuły funk rocka potrafią zadziwiać swych odbiorców. Znamionuje ich z jednej strony luz oraz efektowność, z drugiej strony każdy z członków składu gra na dużym poziomie i aktualnie stanowi autorytet dla młodych adeptów muzyki. RHCP zdaje się być jedną z niewielu tak popularnych grup rockowych prezentujących tak zaawansowany poziom opanowania instrumentów. Dlatego niech ten, kto nadal nie zna tej niezwykłej czwórki niech chwyci za głośniki i da sobie odlecieć przy funkującym basie i zwariowanych lirykach Papryczek Czili.