Najważniejsze atrakcje „zimowej stolicy Polski”.

Zakopane mienione przez wiele osób „zimową stolicą Polski”, to miasto powiatowe w Małopolsce. To druga co do wielkości, ( po Nowym Targu) miejscowość Podhala. Miasto ma blisko dwadzieścia osiem tysięcy mieszkańców, i jest największym ośrodkiem turystycznym w krajowych górach.

Zakopane leży u podnóża Tatr, nieopodal granicy ze Słowacją. To najwyżej zlokalizowany zurbanizowany obszar Polski. Na północy miasta znajduje się Gubałówka, zaś na południu nad miastem góruje Giewont.

Zaciekawiła Cię ta informacja? Jeśli masz chęć dowiedzieć się więcej – odwiedź odnośnik (https://www.astorhotel.pl/dzieci/) a na pewno poznasz wiele fascynujących faktów.

Najwyższym punktem jest szpic Świnicy, ma wysokość 2 301 metrów n.p.m.. Zakopane (link) nęci ogromem atrakcji krajoznawczych.

Kuchnia, BB Magnolia Apartments

Autor: BB Magnolia Apartments
Źródło: BB Magnolia Apartments

Duża ilość osób jako początkowy punkt w swej trasie zwiedzania „zimowej stolicy Polski” wskazuje skocznię narciarską Wielką Krokiew. Niemal niemożliwym jest by być w Zakopanem i nie odwiedzić znanej ulicy Krupówki, która jest jednym z najpopularniejszych deptaków w naszym kraju. Nadzwyczaj ciekawe są także atrakcje związane z kolejkami linowymi na Kasprowy Wierch i Gubałówkę. Najbardziej znanym polskim szczytem górskim jest Giewont. Wiedzie na niego łatwy szlak z Kasprowego Wierchu, przeto jest nader chętnie odwiedzany przez trampów i w sezonie letnim nieraz trzeba stać w kolejce aby dostać się na szczyt. Od strony miasta góra przypomina leżącego na grzbiecie ze skrzyżowanymi rękoma rycerza. Podług legendy jeśli Polska będzie w niebezpieczeństwie wielki kamienny rycerz powstanie.

Warto wybrać się na spacerek po Tatrzańskim Parku Narodowym, nad Morskie Oko, zimą nauczyć się jeździć na nartach i skorzystać z wielu dostępnych tras zjazdowych. W Zakopanem znajduje się kilka wartych uwagi obiektów kulturowych: Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba, Muzeum Tatrzańskie im.

Czy pragniesz głębiej przestudiować omawiany w tym miejscu wątek? Jeśli tak, bez obaw kliknij tu, by przeczytać więcej informacji (http://citycentralapartments.pl/apartament-2-pokojowy-ul-krawiecka-10-wroclaw/)!

dr Tytusa Chałubińskiego, Muzeum Przyrodnicze Tatrzańskiego Parku Narodowego, Muzeum Kornela Makuszyńskiego, Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma, Muzeum Jana Kasprowicza, Muzeum Władysława Hasiora, Muzeum Męczeństwa a także Miejska galeria Sztuki. Liczbę turystów zwiedzających Zakopane szacuje się na dwa-trzy miliony osób na rok. W jaki sposób przygotować się do wyjazdu? Starczy wystukać w wyszukiwarkę.
Autor