Aby ułożyć kędziory trzeba kupić kosmetyki ze sklepu fryzjerskiego.

W Starożytnej cywilizacji Bliskiego Wschodu ludzie nosili w czasie przeróżnych wydarzeń peruki i nienaturalne bródki. Chinki upinały włosy na szyi w misterne konstrukcje. Z kolei kobiety europejskie w epoce odrodzenia musiały wyrywać włosy przy twarzy, aby optycznie powiększyć czoło.

salon fryzjerski

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie prawie nic się nie zmieniło – wciąż poddajemy włosy różnym środkom, aby zrobiły się bardziej wrażliwe na tworzenie fryzur, wstrzeliwały się w najświeższe trendy w modzie bądź ukazywały sposób bycia. Loki są przedmiotem westchnień właścicielek prostych włosów. Jednak, utrzymanie i stylizacja loków nie jest prostym zadaniem.

Włosy kręcone wykazują tendencję do przesuszania się oraz mają skłonność na puszenie , co przeszkadza w ułożeniu włosów pożądanego kształtu. Trzeba je zasilać odżywkami, nawilżać i używać odpowiednich kosmetyków do kręconych fryzur, aby miały sprężystość. W większości przypadków, poddawanie prostowaniu loków jest zajęciem pracochłonnym i zaraz po spotkaniu włosów z wilgocią fryzura ulega zniszczeniu. Najłatwiejszym środkiem na uchwycenie piękna loków jest wyeksponowanie naturalnego skrętu włosa. Pomocne mogą być produkty do loków, które pozwolą poradzić sobie z niesfornymi kędziorkami. Sklep z artykułami do pielęgnacji włosów posiada ich wiele (polecana strona). Do stylizacji jest sporo kosmetyków do wyboru: żele, kremy, olejki itd.

Aby uzyskać efekt ślicznych sprężystych loczków trzeba stosować jednego produktu codziennie. Powinno się zainwestować w produkt(zobacz etykiety termotransferowe foliowe) nabłyszczający w postaci serum, aby rozświetlić i tchnąć życie przesuszone kędziory. Jeżeli po zastosowaniu innych produktów ciągle pojawiają się pojedyncze spuszone włosy, trzeba zastosować wosk do włosów kręconych. Można też użyć emulsji do loków, produkowanej bezpośrednio do włosów kręconych. Emulsja odżywia, pielęgnuje i lekko nadaje trwałości bez obciążenia, nadaje elastyczność lokom, bez efektu kędzierzawienia. Jeśli chodzi o odżywkę do włosów to najefektywniejsza będzie taka, której się nie spłukuje. Dobrze sprawdza się także jedwab do włosów, świetnie wygładza włosy proste, ale równie dobrze spisuje się w przypadku loków. Aby nieco zagęścić włosy można użyć pianki termoaktywnej, która układa i regeneruje włosy.