Dlaczego warto pojechać do Brzeziny?

Brzezina jest miejscowością na Dolnym Śląsku, liczącym blisko kilkaset mieszkańców. zlokalizowana jest w odległości blisko 4 kilometrów od stolicy dolnego śląska. Znajduje się tam dużo zabytkowych obiektów oraz innych obiektów wartych zobaczenia. Brzezina to miejsce częstych wycieczek ludzi zarówno z całego kraju, jak i z zagranicy. Miejscowość tą odwiedzał Jan Paweł II. Jego rodzinnym miastem były Wadowice.

Był on niezwykle mocno związany tym miastem i niejednokrotnie o nim wspominał w latach późniejszych. O zainteresowaniu Wadowicami pod względem turystycznym świadczyć może częstotliwość wyszukiwania w Internecie zapytań w rodzaju „nocleg Wadowice”.

Co warto zwiedzić

W Wadowicach jest parę wartych zobaczenia obiektów. Jest to w pierwszej kolejności dom późniejszej głowy Kościoła, gdzie urządzono muzeum. Warto zobaczyć w nim rozmaite pamiątki po Karolu Wojtyle do których należą świadectwa szkolne, fotografie czy ręczne zapiski. W Wadowicach jest parę innych miejsc wiążących się z postacią przyszłego papieża. Połączone są specjalnym szlakiem turystycznym. Warto odwiedzić także interaktywną wystawę na temat Jana Pawła II, a także obejrzeć pomnik na jego cześć.

pałac brzezina

Autor: Biuro prasowe Fundacji Doliny Pa

Oprócz tego w Wadowicach warte zwiedzenia są zabytkowe kościoły, klasztor, a także klasycystyczny dwór. W okolicy miasta urządzono park miniatur, który jest dużą rozrywką w typie takich, które na dzień dzisiejszy zyskują ogromną popularność. W obrębie parku znajduje się między innymi labirynt z zielonych krzewów, który może być źródłem zabawy na długi czas, zarówno dla najmłodszych, jak i dla rodziców. Położenie w pobliżu takich miejsc jak Kraków, Wieliczka oraz Oświęcim powoduje, że nierzadko urządzane są wycieczki w celu obejrzenia atrakcji tych okolic w ciągu pojedynczej wyprawy.

Zobacz również hotele w okolicy wrocławia.

Możliwości noclegu

Wyszukiwanie w sieci za pomocą haseł typu „noclegi w okolicy wrocławia” umożliwia uzyskanie zaskakująco wielkiej liczby wyników. Najprawdopodobniej dzieje się tak ze względu na popularność pielgrzymek do tego miasta. Fraza taka daje bowiem blisko 10 tysięcy wyników z witryn, dotyczących miejsc noclegowych w hotelach, pensjonatach i mieszkaniach prywatnych.

Źródło:

Źródło: http://www.palacbrzezina.pl/