Szkoły prywatne na poziomie

WSZ Edukacja

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Edukacja prywatna nie jest równoważna z tym, że wydając dodatkowe pieniądze kupujemy sobie dyplom i zgadzamy się na kiepską jakość zajęć. Ten przestarzały stereotyp jest już dawno nieaktualny. Warunki są zmienne a szkoły prywatne zaczynają coraz lepiej wypełniać braki w naszym systemie szkolnictwa. Co tak naprawdę stanowi o ich sukcesie i czy rzeczywiście warto posłać dziecko do szkoły prywatnej?

Według przepisów każdy ma prawo do nauki, która co więcej jest obligatoryjna od 6 do 18 roku życia i obejmuje szkołę podstawową oraz gimnazjum. Polski system szkolnictwa mieści w sobie na przykład zerówki, szkoły podstawowe, gimnazja, licea profilowane, – prywatna szkoła podstawowa – www.wilanow.varsovia.edu.plm. Edukacja w szkołach publicznych jest darmowa, lecz dostępna jest również opcja nauki w płatnych szkołach prywatnych. Wyszukując np. „liceum Wrocław” czy „technikum dla dorosłych Wrocław” otrzymamy wiele propozycji ze szkół tak publicznych jak i prywatnych.

Najbardziej popularną ofertą instytucji prywatnych długo pozostawały szkoły wyższe. Przez okres ostatnich kilku lat jednak pojawiają się różne inne rodzaje szkół i coraz częściej wysyłamy dzieci do prywatnego żłobka czy liceum. Szkoły prywatne w związku z większą niezależnością i budżetem maja szansę dopasowywać posiadaną ofertę nie tylko do wymagań programowych Ministerstwa Edukacji Narodowej, ale również do upodobań uczniów.

Szkoły prywatne posiadają niemało plusów. Jak już wspomniano ich oferta jest większa i bardziej różnorodna dzięki czemu każde dziecko ma możliwość rozwijać swoje zdolności i hobby. Nieduże klasy powodują, że nauczyciele mają więcej czasu na rozmowę i pracę w grupie jak również ze wszystkimi dziećmi indywidualnie. Trzeba też uwzględnić, że zarządy szkół prywatnych dbają o najlepszą kadrę decydując się na doświadczonych nauczycieli i profesorów ze szkół publicznych, którzy prezentują bardzo dobry poziom nauczania. Wysoki poziom nauczania wiąże się też z częstszym wykorzystaniem zajęć praktycznych w ramach prowadzonych lekcji.

Ważna jest również większa swoboda finansowa szkół prywatnych. Dzięki opłatom mogą one zaoferować lepsze warunki nauki, posiłki i innowacyjne pomoce dydaktyczne dla dzieci.

Wszystkie wymienione plusy oraz coraz lepsza reputacja szkół prywatnych powoduje, że zaczęły one z sukcesami konkurować w rankingach ze szkołami publicznymi. W związku z tym warto zastanowić się nad zainwestowaniem w edukację swojego dziecka.

Więcej informacji oraz ciekawe oferty znajdą Państwo w witrynie – szkoły policealne Wrocław.

Źródło: opracowanie własne