Szukasz rzadkiego pomysłu na własną hodowlę

O posiadaniu własnego zwierzaka w mieszkaniu marzy większość z nas. Jednak posiadanie psa, kota czy nawet chomika będzie się wiązać z licznymi obowiązkami. Są jednak zwierzęta, które nie tylko są mało kłopotliwe w hodowaniu, lecz również są niezwykle oryginalne. Na przykład należą do nich australijskie straszyki, dochodzące do piętnastu centymetrów długości owady mające bardzo oryginalny wygląd.

Straszyk australijski

Autor: Raven Fotoamator
Źródło: http://www.flickr.com

Hodowla tych owadów nie powinna nastręczać kłopotów nawet hobbystom mającym małe doświadczenie. Podstawą hodowli musi być odpowiednio duże terrarium, ważna szczególnie tu będzie jego odpowiednia wysokość. Samo terrarium zaopatrzyć trzeba w podłoże dla owadów, musi zagwarantować ono stały poziom wilgotności. Bardzo dobrze nadają się do tego zmoczony piasek, włókno kokosowe albo torf, ale w awaryjnej sytuacji posłużyć się nawet można papierowym ręcznikiem.

terrarium

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com

Same owady można bardzo prosto zdobyć, są one niedrogie i dostępne w wielu miejscach. Jeśli nikt znajomy nie będzie miał tych owadów to można w wyszukiwarce wpisać frazę straszyk australijski cena i już po chwili otrzyma się odnośniki do osób mogących sprzedać jaja tego owada. Po kupnie jaj trzeba urządzić odpowiedni inkubator, gdzie na mokrej powierzchni jajka będą przez kilka miesięcy czekać aż do pojawienia się młodych owadów. Gdy to nastąpi straszyki należy przełożyć do wcześniej przygotowanego akwarium i zapewnić należytą ilość pożywienia. Młode owady są bardzo żarłoczne, ale jednocześnie są dość wybredne.

Jeżeli uważasz, że informacje w sieci nie są pełne, to przejdź do linku (http://www.mercor.com.pl/pl/produkty/zabezpieczenia-konstrukcji/systemy-pow%C5%82ok-p%C4%99czniej%C4%85cych/), pod którym znajdziesz dokładne opracowania tematów – odsyłacz jest tu.

Na wolności żywią się głównie liśćmi eukaliptusa, ale w warunkach domowych można je karmić jeżynami, malinami, bluszczem, dębem lub różą. Zimową porą owady te tolerują kilka roślin doniczkowych, jednak z takimi pokarmami należy uważać. Przy należytej opiece dorosłe samce mogą przeżyć do pół roku, a samice nawet do roku. Jeżeli hodowca utrzyma odpowiednie warunki w akwarium i zapewni się im dostateczną ilość świeżych liści to także z potomstwem problemów być nie powinno.