Jakim sposobem obniżyć płacone rachunki za gaz czyli zalety i wady zmienienia dostawcy gazu.

Jednym z trzech podstawowych mediów, które podłącza się do większości domów i mieszkań, jest gaz. Co prawda spora część domowych gospodarstw zaczyna z niego rezygnować, ograniczając się do prądu oraz wody, ale nadal większość rodzin z niego korzysta. Jeszcze do niedawna wszyscy korzystający z tego medium byli skazani na warunki, które ustalało PGNiG, jednak od kilku lat klienci mają możliwość związania się ze swoim dostawcą.

gas

Autor: Papa Pic
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna firma, którą się wybierze musi mieć podpisaną umowę na dystrybucję gazu, lecz jest to niezależny podmiot, sam ustalający cenniki i zasady dostarczania. Często cenniki są zróżnicowane na pory doby, i w takim przypadku dla pewnych ludzi zmiana może być bardzo opłacalna, choć tak naprawdę ceny dla większości klientów wyglądają na podobnym poziomie . Sama zmiana sprzedawcy gazu to nie jest trudna procedura, ponieważ wystarczy wypowiedzieć dotychczasową umowę i podpisać nową z nową firmą. Zmiana taka jest zupełnie darmowa, nie ponosi się za to żadnych opłat, a dodatkowo nie będzie powodować przerw w dostarczaniu gazu albo konieczności przerabiania instalacji.

W praktyce, żeby zmienić dostawcę gazu, najlepiej jest upoważnić nowego sprzedawcę do wystąpienia w naszym imieniu. Wówczas całością spraw już on się zajmie, czyli zerwie umowę z obecnym i zapłaci kaucję która zagwarantuje ciągłe dostawy. Same przenosiny trwają kilka tygodni, i po tym czasie wszystkie rozliczenia wykonywane już będą z nową firmą. O ile oczywiście nowy sprzedawca (https://www.supersen.pl/kontakt) będzie miał podpisaną całościową umowę na dostawy energii gazowej. W takim przypadku klient otrzyma tylko jedną umowę, i za dystrybucję, i za zużycie. Jeśli jednak umowa będzie obejmowała jedynie usługę sprzedaży, to będzie jednak trzeba płacić za dwie faktury (Handen). Mimo, że dzisiaj możliwości zamiany dostawcy są tak duże, to niewiele osób na razie się na to decyduje. Jeżeli ktoś jest zainteresowany, to powinien dobrze porównać taryfy i być może znajdzie taką, która mu obniży rachunki. Natomiast jeśli zmiana operatora nic nowego nie będzie wnosić, to trzeba się dobrze zastanowić, czy opłaca się za to zabierać.