Pieniny jako najlepsze miejsce dla tych turystów, którzy w lecie lubią odpoczywać w górach

Miłośnicy gór, a także górskich wypraw nie wyobrażają sobie wakacji bez wyjazdu na południe kraju. Tatry czy Sudety to prawdopodobnie najpopularniejsze kierunki, lecz przygotowując urlopowe plany warto wziąć pod uwagę również i inne regiony.

Na przykład wybierając się w Pieniny, też można porządnie wypocząć na łonie natury.
Pienińskie rejony słyną z magicznych pejzaży, bogatej fauny oraz flory, jak również popularnych spływów Dunajcem. Na urlopowiczów czekają fantastycznie wyposażone pensjonaty, zatem pobyt oraz noclegi w Pieninach to wielka przyjemność. Ci, którzy w czasie urlopu planują całodzienne wyprawy w góry, bez trudu znajdą idealnie położony budynek hotelowy, z kolei panowie pasjonujący się dawnym budownictwem chętnie przenocują w zabytkowym domku. Na gości czeka także wyborna kuchnia, w tym też miejscowe rarytasy.

noclegi w pieninach

Autor: Alexandru Panoiu
Źródło: http://www.flickr.com

Osoby doceniające zdrowy tryb życia zdecydowaną większość wolnego czasu na pewno przeznaczą na piesze wędrówki. Jednak koncentrowanie się jedynie na przemierzaniu wysokogórskich dróżek byłoby lekką przesadą. Będąc nieopodal Szczawnicy albo Czorsztyna warto obowiązkowo zobaczyć tamtejsze zabytki. Żaden turysta nie powinien się też martwić o zakwaterowanie, gdyż ośrodki wypoczynkowe proponują pokoje spełniające wymagania nawet tych najbardziej kapryśnych przyjezdnych, a noclegi w Pieninach kojarzą się z najwyższym standardem.

W górach, a szczególnie w Pieninach, można wspaniale się zrelaksować, a miejscowe atrakcje są tak różnorodne, że zapewne każdy wczasowicz znajdzie coś idealnego dla siebie. Udany pobyt zapewniają przecież zarządcy pensjonatów, jak również przedsiębiorcy świadczący rożne usługi. Więcej w temacie: wpis.