I w dalszą podróż. Czyli o osobach, którzy bez przerwy jeżdżą po świecie

Są osoby ciągle w ruchu, bardzo szybko przemieszczające się z miejsca na miejsca, bez chwili odpoczynku i refleksji. Takie osoby nie robią tego z własnej woli, no może trochę tak, w większości jednakże wypadków są zmuszani do tego działania przez okoliczności. To osoby, jakie pracują w wielu miejscach, przeskakują z jednego kraju do drugiego, z jednego kontynentu na drugi. Nie jest istotne, czy w trakcie nocy czy w dzień, lotniska, hotele zawsze stają przed nimi otworem.

Zwiedzanie miasta

Autor: Isa Ruiz
Źródło: http://www.flickr.com

Ich drugi dom to istotnie te ]samoloty oraz hostele. Czują się w nich jak w domu kumpli i przyjaciół. Nie odczuwają skrępowania, jak zwykle zajmują miejsce, jak w swoim samochodzie, znakomicie znają pilotów i obsługę wielu hosteli (tak się oczywiście zdarza, iż powracają do tych samych hosteli, być może to chęć ciepła?). Przywykli do takiego życia: preferują małe hotelowe mydełka, suszarki hotelowe, ręczniki, specyficzny zapach, którego nigdy nie poczują w swoim domu. Starają się nie narzekać, bo kto zobaczy przez życie tyle, co oni. Jedni siedzą w domu, drudzy podróżują po świecie. Oni znajdują się w tej drugiej grupie i powtarzają, że są dzięki temu w bardzo korzystnym położeniu.

Czasem tylko troszkę doskwiera, kiedy rodzina jakaś obca, dom jakiś zimny i pusty, chociaż w hotelu przeważnie bywa dość przyjemnie. A powrót do domu, same trudności…Dorastający syn się nie słucha pytając się, gdzie ojciec był wcześniej, to samo córka. Kiedy wreszcie udaje się złapać nic porozumienia dalej trzeba jechać, aby przywitać się z „rodziną” z hotelu. Znów w drogę, ślą nam pozdrowienia piloci, z którymi często podróżujemy, oni też zupełnie prowadzą takie życie, lecz są po innej stronie barykady – prowadzą tych wszystkich biznesmenów, ludzi pracujących ciągle poza miejscem zamieszkania, w kolejną podróż, jak przywódcy stada.

Sprawdź, co opublikowano w najświeższym tekście (http://www.coraltravel.pl/wakacje/Mauritius) – to także odnosi się do takiej samej kwestii, zatem na pewno też Cię zaintryguje.

Najlepiej mają Ci bez rodzin, bo nikt na nich nie czeka. Dość często takie osoby nie planują żadnych poważnych związków, a jak już są z kimś w związku, to wybierają człowieka, który ma dość identyczny tryb życia. Nie pragną się angażować, bo po co? Po co wylewać uczucia, jak zaraz wsiąkną w ziemię codzienności i nie zostanie po nich żaden ślad. Na emeryturze, myślą, uda się poskładać te wszystkie rozmowy i zamierzenia, jakoś je się ułoży, zbudujemy dom, stałe miejsce na ziemi, stały punkt odniesienia. Tymczasem nie, ponieważ kolejny samolot zaraz będzie odlatywał.

Powiązane artykuły –