Karta przeżycia – kiedy może się przydać i jakie są korzyści z jej noszenia?

Survival to świetny pomysł na spędzanie czasu wolnego od pracy i doskonała alternatywa dla weekendu w mieście. Co należy zabrać ze sobą na tego rodzaju wypad? Na pewno niezastąpiona może okazać się popularna karta przeżycia! Jej wymiary są bardzo małe, zarazem karta przeżycia posiada wszystkie konieczne funkcjonalności do zajmowania się survivalem.

Survival

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Do funkcji karty przeżycia zaliczamy między innymi: otwieracz do puszek, otwieracz do butelek, klucze do śrubek w (najczęściej w czterech lub pięciu rozmiarach), śrubokręt, ostry nóż do przecinania twardych przedmiotów, przyrząd pozwalający określić miejsce w jakim się znajdujemy. Małych rozmiarów karta survivalowa zwana też multitool , nadaje się do przechowywania w portfelu, dzięki czemu zawsze możemy ją mieć przy sobie w razie groźnych sytuacji.

Narzędzie zapewnia stuprocentowe wykorzystanie powierzchni płytki, co z pewnością jest sporym autem dla osób, które cenią sobie komfort oraz wielofunkcyjność zastosowania. Karty przeżycia mają również dziurkę do zamocowania sznurka lub kółka z kluczami.

Jeśli opisywany wątek nieprawdopodobnie Ci odpowiada, to aby zdobyć kolejne informacje na prezentowane zagadnienie, pójdź do oferty i kliknij tutaj.

Aby ułatwić noszenie karty, niekiedy sprzedawcy oferują w zestawie pokrowiec, dzięki któremu jej przechowywanie jest o wiele wygodniejsze.

Zazwyczaj karta przetrwania przydaję się do obierania owoców i otwierania napojów, ale dla zaawansowanych survivalowców, funkcja nożyka do przerywania lin, piła i skrobaczka w jednym – to już konieczność! Poza tym taka karta przydaje się nie tylko w trakcie ekstremalnych wędrówek. Przecież nigdy nie wiemy co nas w życiu spotka! Jeśli chcemy czuć się bezpiecznie, warto nosić taką kartę na wszelkiego rodzaju wyjazdach, wycieczkach, obozach campingach lub wozić kartę w samochodzie.

Karta survivalowa jest wielkości karty kredytowej, więc w żaden sposób nie będzie nam przeszkadzać, za to pomoże w naprawdę wielu momentach, mniej lub bardziej ekstremalnych – gdy po prostu na domówce zapodzieje się otwieracz do piwa, albo zostaniemy świadkami wypadku drogowego i zajdzie konieczność przecięcia pasów, by udzielić pomoc.

Poza tym karta przetrwania nie jest droga, więc możemy kupić kilka egzemplarzy, by jedną kartę zawsze mieć w aucie a drugą przy sobie. Gdzie można zakupić wielofunkcyjną kartę survivalową? Na przykład w prawie wszystkich sklepach militarnych, ale także bez najmniejszego problemu można zamówić ją przez internet.