Uratuj życie niechcianego psa – z jakiego powodu powienieneś przemyśleć adopcję psa ze schroniska.

Osoby, które podejmują się opieki czworonoga, zdają sobie sprawę, że jest to duża odpowiedzialność. Jednak z troski do naszego ulubieńca stać nas na pewne poświecenia, a nasz pies odwdźięcza się całkowitym uwielbieniem, oddaniem i miłością. Nie wszystkie psiaki miały tyle szczęścia by natrafić na swojej ścieżce człowieka, który o nie zadba.

Uratuj życie porzuconego zwierzęcia
Wbrew trendowi na rasowe psiaki, nadal znajdują osoby, które zdecydują się na niewielkiego, bezdomnego burka.

Wejdź na nową witrynę i dowiedz się tu sporo o zbliżonej dyscyplinie. Pod poniższym adresem przygotowaliśmy dla Ciebie niemało wpisów.

Posiadanie psa z szlachetnym pochodzeniem nęci, są one niezwykle urodziwe, nierzadko obdzielone wyjątkowymi przymiotami. Jednak trzeba pamiętać, że tych psów nikt nie wyrzuci, one zawsze odnajdą kochający dom. Z tego powodu nie pomijaj psów, które nie miały tyle pomyślności w życiu.

Zastanów się czy warto wydać spore pieniądze na rasowego psa, czy może bardziej właściwe jest zabranie go z ulicy i ocalenie jego życia? Odwiedź do pobliskiego przytuliska dla zwierząt i rozejrzyj się – może któryś ze psiaków ujmie Cię za serce. W schronisku napotkasz na psy wszelkich ras i gabrytów, na pewno któryś przyciągnie Twoją uwagę. Będziesz także mógł przebierać w wieku. Te małe mogą jeszcze potrzebować tresury załatwiania się poza domem, te starsze na pewno są już przeszkolone – sklep z artykułami dla zwierząt.

Adoptowałem psa! Co teraz?
Jeśli jestes już szczęśliwym właścicielem psa, kolejnym celem jest zdobycie dla niego wyprawki. Będziesz potrzebował dla niego linki, obrożę i karmę. Będąc w sklepie zoologicznym opłaci się zajrzeć do działu „zabawki dla psa” i wybrać coś dla swojego pupila. W asortymencie będzie mnóstwo przeróżnych akcesoriów – fruwające freesbe, gumowe kości, piłki – wszystko przy użyciu czego psy mogą wyładować nadmiar energii i trochę polatać.

Należy wystrzegać dokarmiania psa jedzeniem, które jest przygotowane dla nas. Często nie jest to dla niego właściwy pokarm i może sprowadzić kłopoty żołądkowe. Wykluczone powinno być karmienie psa słodyczami! Mimo, że ją uwielbiają, to czekolada przyczyniają się do powstawania niebezpiecznych toksyn, a te z kolei oddziałowują na układ trawienny, mózg czy serce.

Kiedy tylko możesz, próbuj nie opuszczać swojego zwierzaka na całą dobę. Pamiętaj o wyjściach na dwór przynajmniej 3 razy na dzień. Twój pies na pewno odwdzięczy się bezwzględną miłością i lojalnością!