Kierunek na wypoczynek nad polskim morzem 2014 – Pobierowo

Pobierowo to nieduży kurort nadmorski. Dawniej turyści przyjeżdżający do Pobierowa, mogli korzystać głównie z niedużych drewnianych domków letniskowych. W dzisiejszych czasach czekają na nich większe i bardziej wygodne obiekty, przygotowane już na wczasy 2014. Niezależnie od rozbudowy, Pobierowo ciągle zachowuje kameralny urok i z pewnością warto go polecić osobom, które cenią sobie aktywny odpoczynek w spokojnej atmosferze.

wakacje nad morzem

Autor: Jon Bunting
Źródło: http://www.flickr.com
Główną ulicą Pobierowa jest ul. Grunwaldzka o długości 4 km, biegnąca równolegle do linii wybrzeża oraz łącząca wschodni i zachodni kraniec miasteczka. Skupia się tutaj życie towarzyskie Pobierowa – bardzo dużo tu kawiarni, barów, restauracji, ogródków piwnych, dyskotek. Ulica ta jest też pełna domków letniskowych, kramów z ładnymi pamiątkami.

Najistotniejszą atrakcją Pobierowa jest szeroka i piaszczysta plaża oraz czyste kąpielisko. Oprócz kąpieli słonecznych i morskich, można uprawiać tu sporo sportów wodnych, m. in. windsurfing. Miłośników czynnego wypoczynku przyciąga także plażowe miasteczko Akademia Słońca, gdzie przygotowywane są rozmaitego rodzaju zabawy, zawody, a także aerobik. Trzeba też dodać, iż Pobierowo otoczone jest przez lasy sosnowe, rosnące na piaszczystych wydmach. Olejki eteryczne wydzielane przez drzewa wraz z unoszącym się w powietrzu jodem tworzą mikroklimat, który jest bardzo dobry dla zdrowia i samopoczucia wypoczywających tu wczasowiczów. Plaża oraz sosnowe zagajniki na wydmach, to doskonałe miejsca na spacery nie tylko w wakacje, ale też poza sezonem.

Omawiane w tym artykule tematy Cię intrygują? Jeżeli tak, to kliknij ponadto tu – to bardzo użyteczna propozycja (http://swiatkajakow.pl/splyw-kajakowy-wisla/) dla miłośników takiej problematyki.

Do ciekawostki przyrodniczej tutejszych lasów należy wiciokrzew pomorski, czyli polska liana.

W Pobierowie oraz pobliskich miejscowościach w okresie letnim odbywa się wiele atrakcyjnych wydarzeń: festyny rodzinne, turnieje sportowe i koncerty znanych zespołów. Aranżowane są one w samym centrum, na skrzyżowaniu głównej ulicy i największego zejścia na plażę. Zobacz więcej: .

Wielbiciele jazdy rowerem zapewne będą chcieli skorzystać z przygotowanych dla nich tras, biegnących wzdłuż gminy Rewal od Pobierowa po Niechorze. Przez Wybrzeże Rewalskie przeprowadzono także dwa szlaki turystyczne koloru czerwonego „Szlak Nadmorski Błękitny” wzdłuż całego polskiego wybrzeża oraz niebieski z Niechorza przez Pobierowo do Dreżewa. Szlaki wiodą do wielu atrakcji, które bezsprzecznie warto zobaczyć, przykładowo latarnię morską w Niechorzu, czy też ruiny kościoła w Trzęsaczu.

***
Całkowitą ofertę na odpoczynek 2014 w Pobierowie można odszukać w serwisie albo klikając na niżej znajdujące się linki:
– kwatery Pobierowo
– noclegi Pobierowo
– pensjonaty Pobierowo