Polacy coraz częściej wybierają egzotyczne podróże

Polskich turystów decydujących się na egzotyczne wakacje po sezonie nieustannie przybywa. I nie powinno to nikogo dziwić albowiem urlop o tej porze roku ma wiele zalet. Przede wszystkim późne wypady zazwyczaj pozwalają zapomnieć o ścisku na plażach i odciążają domowy budżet. Jesienne obniżki i promocje to możliwość, by pojechać na wakacje za mniejszą cenę. Tym, którzy o nich marzą, nie chcąc jednocześnie wydać fortuny, biura podróży oferują dwa rodzaje tańszych wyjazdów: first minute i last minute. Cena wycieczek zwykle odgrywa dużą rolę, jednak jest szczególnie istotna gdy tyczy się egzotycznych podróży.

Kliknij ten link – przeczytasz w tym serwisie zbliżone informacje, więc to źródło takiej tematyki z pewnością również będzie warte Twojej uwagi.

Takim odległym krajem na pewnojest Peru – kraj o bardzo bogatej historii. To tutaj przecież powstało legendarne państwo Inków. W związku z tym żaden turysta nie wyobraża sobie by wylecieć z Peru – dodatkowe info – bez obowiązkowego odwiedzenia Machu Picchu, Jeziora Titicaca czy Kanionu Colca. Tajlandia last minute – polecane oferty.

Tajlandia

Autor: VnGrijl
Źródło: http://www.flickr.com

W jakim okresie powinniśmy poszukiwać wycieczki do Peru? Peru można odwiedzać cały rok, mimo to, od grudnia do marca w górach jest deszczowo i wilgotno – lepiej wyruszyć między czerwcem a wrześniem, kiedy jest chłodno i sucho. Wówczas również przypada pełnia sezonu turystycznego.

Do odwiedzenia dalszych zakątków, rodaków nakłaniają też niższe niż w minionych latach ceny takich wyjazdów. Taki bieg rzeczy może być w pewnym stopniu spowodowany przekształcającą się strukturą takich wycieczek – więcej klientów decyduje się na tańsze kraje, np. Tajlandia last minute, która z roku na rok zrzesza sobie coraz większą liczbę miłośników Azji. Ten kraj to jej przedsmak, najprawdziwsza perła. Turystów zauroczą tysiące kilometrów plaż, dżungle, wyjątkowa fauna i flora oraz jakże inna od europejskiej kuchnia. Do tego kuszą niewysokie ceny i baśniowa atmosfera. Kto raz zobaczy Tajlandię zrobi wszystko by powtórzyć więcej na .

Z całą pewnością warto rozważyć wyjazd po zakończeniu lata, zwłaszcza, że jesienna pogoda w Polsce wprawia niejedną osobę w nostalgię. Wyjazd na egzotyczną wycieczkę do kraju, w którym nadal świeci słońce, jest więc wyśmienitym sposobem na przedłużenie lata.