Pragniesz spędzić ekscytujące i niezapomniane wakacje? Zdecyduj się na piękne oraz malownicze Kaszuby

W Polsce nie brakuje pięknych rejonów, oferujących turystom spokój, ciszę, malownicze widoki, jak także liczne ciekawostki turystyczne. Właśnie takim rejonem są Kaszuby, zlokalizowane w północnej części kraju i sięgające swoimi terenami aż do Morza Bałtyckiego. Kaszuby są regionem dość charakterystycznym, a równocześnie wysoce urozmaiconym. Przez to każdy przybyły znajdzie tu atrakcje dla siebie.

Kaszuby – idealne dla tych, którzy lubią ciszę oraz spokój

kwatera

Autor: Phuket@photographer.net
Źródło: http://www.flickr.com
Kaszuby będą doskonałym wyborem dla tych osób, które nad inne wygody przedkładają ciszę, spokój oraz relaks w pięknych warunkach przyrody – kliknij po źródło. Region kaszubski ma w tym względzie do zaproponowania doprawdy sporo, bo ujmuje zielonymi polami, krystalicznymi jeziorami i wiekowymi lasami, gdzie można zebrać leśne owoce oraz grzyby. To doskonałe miejsce, jeżeli myśli się o długich przechadzkach albo wyprawach rowerowych, jak również o podziwianiu nieskażonej przyrody. Kaszuby mogą pochwalić się dużym urozmaiceniem, gdy idzie o kształt terenu i można tam znaleźć właściwie wszystko: lasy, jeziora, pagórki oraz wydmy.

Poznaj tradycje Kaszubów

Kaszuby zachwycają także niezwykłą i niespotykaną tradycją regionalną. Podczas lokalnych festynów można zaznajomić się z barwną galerią ubiorów ludowych i licznymi zwyczajami, które ciągle są tu poważnie kultywowane. Kaszuby uszczęśliwią osoby, które pasjonują się historią i tradycjami, ponieważ region ten jest nimi bardzo mocno przesiąknięty. Można tu nawet posłuchać niezwykłego dialektu kaszubskiego, który brzmi dźwięcznie oraz bardzo oryginalnie. Zetknięcie z tradycją Kaszubów bez wątpienia okaże się niezapomnianym przeżyciem.


Gdy nuży cię cisza i spokój, oczekują liczne atrakcje

Krajobraz, Kaszuby

Autor: Szymon Nitka
Źródło: http://www.flickr.com
Kaszuby oferują liczne atrakcje również osobom, które stronią od ciszy oraz wolą atmosferę dużego miasta. Rejon obejmuje sporo pięknych miast, między innymi Gdańsk, Gdynię i Sopot.

Ciekawisz się owym zagadnieniem? Przeczytaj zatem dalej przewozy do niemiec dolny śląsk o tym punkcie w kolejnym wpisie, który dla Ciebie opracowaliśmy. Mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

Podczas zwiedzania kaszubskich miast trafić można na ciekawe zabytki oraz ciekawostki turystyczne, jak choćby zamki oraz twierdze krzyżackie, stare świątynie, latarnie morskie i inne obiekty. Na miłośników sportów wodnych czekają nadmorskie miasteczka, malownicze o dowolnej porze roku oraz oferujące mnóstwo ciekawych zajęć dla ludzi w każdym wieku. Baza noclegowa na Kaszubach okazuje się bardzo solidnie przyszykowana, można wypoczywać zarówno w eleganckich hotelach, jak i w pięknie położonych gospodarstwach agroturystycznych.