Urlop w naszym kraju – gdzie powinniśmy się wybrać

Polska jest krajem niezwykle zróżnicowanym pod wieloma aspektami. O jej walorach świadczy między innymi różnorodność terenu i wysokości. Jest tu także dużo świetnych miejsc na wypoczynek ze względu na obecność jezior lub czystych rzek. Ponadto atrakcyjny jest również dostęp do morza. Z tego powodu obywatele Polski mają wiele rozmaitych możliwości spędzania wolnych chwil oraz wyjazdów urlopowych. Pomimo tego na dzień dzisiejszy coraz częściej Polacy wyjeżdżają na urlopy za granicę, często nie znając w pełni atrakcyjności własnych okolic.

Bierze się to również z popularnego trendu do wyjeżdżania za granicę w poszukiwaniu pracy. Niejednokrotnie także Polacy podróżują do krajów, w których jest cieplejszy klimat, by tam przykładowo spędzić święta Bożego Narodzenia. Tymczasem zimą w Polsce także potrafi być bardzo urokliwie, zarówno nad morzem, w takich miastach jak Gdynia czy w okolicach górskich, gdzie można uprawiać sporty zimowe.

Polskie góry

góry

Źródło: www.morguefile.com

Polska znana jest między innymi z szerokiego wyboru w kwestii okolic górskich. Ogromnie sprzyjający jest fakt, że w obrębie kraju położone są góry o zróżnicowanej wysokości i urozmaiconych warunkach terenu. Wielką popularność zyskało najbardziej okazałe pasmo górskie czyli Tatry. Zlokalizowane pod ich podnóżem Zakopane każdego roku przyciąga ogromne rzesze turystów. Poza tym w ostatnim czasie coraz więcej ludzi decyduje się na wycieczkę w Bieszczady. Góry te w ogólnej opinii są bardzo sobre dla ludzi, którzy poszukują samotności i spokojnego odpoczynku, ponieważ w dalszym ciągu bieszczadzkie okolice są nierzadko zupełnie bezludne. Także dzika przyroda tych okolic w większości pozostaje nienaruszona.

Uzdrowiska

gdynia

Autor: Maya-Anaïs Yataghène
Źródło: http://www.flickr.com

W Polsce można znaleźć też zróżnicowaną ofertę snatoryjną. Wynika to z dostępności różnorodnych surowców, które mogą być wykorzystywane do poprawy zdrowia, jak również jako kosmetyki. Są to między innymi źródła wód termalnych i mineralnych. W miastach takich jak Krynica Zdrój (noclegi – ) można odbywać wyjazdy sanatoryjne. W ofertach takich miejsc znajduje się sporo pozytywnych dla organizmu zabiegów, takich jak przykładowo kąpiele w wodach termalnych, rozmaite masaże i okłady, a także inhalacje. Każdego roku bardzo dużo ludzi udaje się na tego rodzaju zdrowotne urlopy z bardzo dobrym skutkiem dla organizmu.