Rodzaje szkoleń przydatnych dla ludzi pracujących w dużych firmach

Właściciele wielkich przedsiębiorstw ciągle dbają o to, by ich pracownicy mogli się dokształcać. Naturalnie z konieczności takiego dokształcania najczęściej zdają sobie kwestie także jednostki prowadzące samodzielną aktywność gospodarczą.

zarządzanie zadaniami

Autor: Barry Lewis
Źródło: http://www.flickr.com
Nie zawsze będą to szkolenia mające na celu podniesienie informacji pracownika na pewien temat, czasami idzie o to, aby potrafił on jeszcze lepiej porozumiewać się z potencjalnym klientem. Takiemu celowi służy na przykład szkolenie dla handlowców (-> link).
Dzięki udziałowi w takim szkoleniu handlowiec potrafi nauczyć się, w który sposób korzystniej reklamować sprzedawany poprzez siebie produkt i przewidywać pytania, jakie potrafią być zadane przez konsumenta w okresie rozmowy. Równocześnie handlowiec musi być asertywny i nie brać do siebie tych uwag na temat towaru, które będą niezgodne z prawdą lub przesadzone. Nawet w takiej sytuacji musi on spokojnie rozmawiać z klientem, nie dopuszczając jednak do tego, żeby złożył on nieuprawnioną skargę na pewien towar.

Natomiast dla ludzi kierujących pracą grupową prowadzone są kursy typu zarządzanie zadaniami (w najnowszym wpisie). Dzięki czemu łatwiej będzie im rozdzielać zadania pomiędzy pracownikami i nadzorować ich pracą (zobacz https://poradnikpracownika.pl/-jak-napisac-wypowiedzenie-umowy-o-prace). Takiego typu szkolenia, w jaki sposób zarządzanie zadaniami, przydają się również osobom pracującym w dużym stresie i takim, które muszą w krótkim okresie przygotowywać rozmaite projekty. Oczywiście bardzo ważne będzie, by posiadały one dostateczną wiedzę teoretyczną na temat pomysłów, które mają przygotować, lecz jednakowo znaczące jest zdobycie umiejętności zarządzania własnym czasem i wykonywania zgodnie z planem wszelkich pomysłów z zachowaniem gotowości przyjmowania nowych zleceń.
Dużą popularnością cieszą się obecnie także szkolenia dla menedżerów (polecam przeczytać).

Konkretne zakresy takich szkoleń uzależnione będą od tego, w jakim miejscu będzie pracował menedżer i w jaki sposób wielka grupą osób będzie musiał zarządzać. Prócz zarządzania ludźmi menedżer może zostać odpowiedzialny również za przyjmowanie kolejnych zleceń i nadawanie kierunku podjętym akcjom promocyjnym.