Gry planszowe obecnie przeżywają w wielu krajach swój prawdziwy rozkwit

Gry planszowe na całym świecie mają coraz to szersze grono zwolenników w każdym przedziale wiekowym. Mimo obaw planszówki dostępne na laptopach i smartfonach nie wyparły tych bardziej tradycyjnych.

Liturgia

Autor: winniepix
Źródło: http://www.flickr.com
Granie w gry planszowe ma dużo ogromnych atutów. To nie jedynie rozrywka, mimo że to niewątpliwie główna ich funkcja, ale również nauka i ważny czas przeżyty w najbliższym gronie. Wiele zasad istniejących w świecie gier planszowych, możemy wprost przenieść na współzawodnictwo w imprezach wyczynowych.

Przykładem znakomitej gry strategiczno – taktycznej może być neuroshima hex (sporo więcej zobaczysz pod tym adresem), bazuje on na przewodzeniu swojej armii do zwycięstwa poprzez obronę swojego sztabu i zburzenie sztabu rywala. W zawartość gry wchodzi plansza razem z zestawem 35 heksagonalnych sztonów dla każdej ze stron.
Kolejną prostą w koncepcji a również genialną grą jest Story Cubes. Gra da użytkownikom mnóstwo śmiechu, stanowiąc przy tym doskonały trening kreatywności i wyobraźni.

Jeżeli istotnie masz zamiar dokładniej poznać takie zagadnienie, kliknij jeszcze tu i zdobądź pomocne informacje (http://www.bscav.eu/oferta/tlumaczenia-symultaniczne/)! Ono na pewno okaże się dla Ciebie przydatne.

Story Cubes (czytaj więcej) to dziewięć ładnie wykonanych, sześciennych kostek, z których każda posiada na ściankach inny zestaw obrazków.

Każdy z grających zaczyna grę z 1 kartą w jego palecie i siedmioma kartami w ręku. Zewnętrzna karta pośrodku stołu nakreśla tło, jakie wytwarza normę, według której sprawdzamy triumfatora. We własnym ruchu każdy gracz zagrywa kartę w kierunku palety, do tła, albo po jednej tu i tu.

Zamierzeniem znakomitej gry w karty o nazwie red7 (dużo więcej przeczytasz pod tym adresem), jest stworzenie sytuacji, w której musi się wygrać, gdyż inaczej się odpada. Szybka rywalizacja zachęca do grania wiele razy, a dodatkowe możliwości sprawiają, że gra nigdy nie jest nudna.