Interesujące obiekty na Węgrzech i Słowacji, jakie musisz odwiedzić

Słowacja oraz Węgry są ładnymi państwami. I chociaż tak naprawdę na tym świecie zasadniczo dosłownie wszystkie państwa mają turystom wiele do zaoferowania, to prawda jest taka, że w sumie Słowacy i Węgrzy naprawdę mogą być dumni z własnego państwa. Sporym atutem tych miejsc jest to, akurat z polskiego punktu widzenia, że naprawdę są blisko nas. Szczególnie mieszkańcy południowego krańca Polski nie mają zbytnio daleko. W takim razie: jak zorganizować sobie niezapomnianą wycieczkę po Słowacji lub Węgrzech? Początkowo warto spojrzeć na Słowację.

Węgry Budapeszt

Autor: Alessandro Caproni
Źródło: http://www.flickr.com

Chociaż nierzadko myślimy, iż Słowacja może zaoferować wyłącznie ładne góry, to jednakże takowe postrzeganie naszych serdecznych sąsiadów jest niezmiernie krzywdzące. Tak naprawdę ze Słowakami nie mamy wiele do czynienia – przynajmniej jeżeli brać w rachubę naszych sąsiadów. Chodzi tutaj o pozytywy, ale także negatywy. Ogólnie mamy do Słowaków neutralny stosunek, choć to nie znaczy, że ich jakoś ignorujemy. Można powiedzieć, że w ostatnim czasie coraz lepiej znamy Słowację. I bardzo dobrze, bo Słowacja atrakcje są bardzo ciekawe, jest ich niezwykle wiele.

Weźmy chociażby pod uwagę Bratysławę, czyli naturalnie stolicę Słowacji. Naprawdę urokliwe miasto, choć dobrze widać pewien prowincjonalizm i spore ślady po komunie. W wielkim błędzie są ci ludzie, którzy uważają, że Bratysława jest nieinteresującą stolicą. Naturalnie to nie klimatyczny Wiedeń, który jest umiejscowiony nieopodal, lecz fani zwiedzania europejskich miast z całą pewnością powinni zrozumieć, iż Bratysława to miasto, które należy odwiedzić. Zwłaszcza, że przecież z Warszawy oraz kilku innych dużych polskich miast można pojechać do Bratysławy komfortowym autobusem, konkretniej Polskim Busem.

Słowacja- Bratysława

Autor: young shanahan
Źródło: http://www.flickr.com

Trudno opisać w takim artykule wszelkie atrakcje Słowacji, a trzeba przecież jeszcze nieco opisać Węgry atrakcje. No cóż, z pewnością słynne jezioro Balaton to nadal to miejsce, które nawet wśród naszych rodaków nie odeszło do lamusa. Oczywiście można tak czy siak zapomnieć, że polscy turyści będą masowo nawiedzali Balaton, lecz w trakcie sezonu letniego całkiem często spotykane są samochody na naszych blachach. Trzeba także wspomnieć, iż Budapeszt to chyba najładniejsza stolica w Europie.

Spodobał Ci się nasz artykuł? Zatem na pewno masz ochotę poczytać coś jeszcze. Jeśli tak, to kliknij w ten link i kliknij po źródło (https://www.warynski.pl/mieszkania-na-sprzedaz-gdansk/). Przyjemnego czytania!

To pewnie mocno kontrowersyjna teza, lecz naprawdę Budapeszt jest piękny.