Zabawy planszowe na różne spotkania towarzyskie już nie tylko domeną zarezerwowaną dla najmłodszych

Gry towarzyskie używane w domu podczas licznych spotkań towarzyskich, czyli pospolite „planszówki” zawsze stanowiły sprawdzony sposób na ubogacenie wspólnie spędzanego czasu.

koncept gra

Autor: Thomas Galvez
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnich latach gry planszowe przeszły sporą ewolucję jednakowo pod kątem jakości oraz stopnia skomplikowania. Dzisiejsze opcje dostępne w sklepach to już nie standardowy „chińczyk”. Posiadłość szaleństwa (zobacz kompletną ofertę pod adresem) to skierowana dla wielu osób gra, która w ostatnim czasie cieszy się nieustannie rosnącą popularnością. Posiadłość szaleństwa do standardowych gier z pewnością się nie zalicza. Wymusza ona na graczach spore zaangażowanie, które owocuje nierzadko wieloma godzinami niezapomnianej zabawy. Po tego sortu gry sięgają głownie dorośli, dla których spotkania z przyjaciółmi przy standardowej kawie zwyczajnie nie przynoszą niezbędnego relaksu.

Gry planszowe jak na przykład tajemnicze domostwo (czy wiesz, że…) dają wydajną odskocznię od skostniałych schematów pozwalając dorosłemu na powtórne stanie się młodym dzieciakiem i cofnięcie się w czasy, w których wszystko było większe, bardziej wyraźne oraz jaskrawsze. Gry w stylu „tajemnicze domostwo” nie tylko przynoszą wielu godzin spędzonych na zjawiskowej zabawie – pomagają one również w rozwoju uwagi dorosłego, która niejednokrotnie podupada w wyniku codziennego funkcjonowania w intensywnie zmieniającej się i wypełnionej różnorodnymi obowiązkami rzeczywistości.
W zależności od tego jaki preferujemy koncept gra planszowa jest w stanie skutecznie go dostarczyć.

Na rynku półki uginają się od najróżniejszych wariantów, z których praktycznie każdy to wartościowy dodatek na każde spotkanie. Posiadając wieczorny koncept gra (na jego stronie) szybko się znajdzie.