Jakiego rodzaju działania marketingowe i promocyjne można podjąć, żeby zagwarantować sobie odpowiednią lojalność odbiorców.

Marketing staje się coraz bardziej skomplikowanym zagadnieniem, bardzo wyraźnie zaczynają w nim wyróżniać się rozmaite nurty, w odmienny sposób podchodzące do pewnych zagadnień. Bierz się to z tego, że aktualnie coraz ciężej jest przede wszystkim wyszukać klienta, a potem go zatrzymać.

marketing relacji

Źródło: pixabay.com
programy motywacyjne

Autor: Mohito
Źródło: Mohito
A przecież to właśnie zatrzymanie najbardziej się firmom opłaca, bowiem jest znacznie tańsze i efektywniejsze, niż poszukiwanie nowych klientów.

Absorbuje Cię problematyka poruszana w tym artykule? Przeczytaj oprócz tego również inne zbliżone posty – zwyczajnie wejdź tutaj transport międzynarodowy.

I w tym właśnie kierunku zmierza marketing relacji (poznaj przykłady), jakiego głównym zadaniem jest personalizacja relacji z odbiorcami. Podejmowane działania idą głównie w kierunku utrzymania odpowiedniej lojalności, co będzie się przekładało nie tylko na powtórne zakupy, lecz również na polecanie produktów czy marki znajomym. Jeżeli się dobrze zaplanuje i wykona wszystko, to można będzie uzyskać naprawdę spore korzyści.

biura

Autor: Rob Bixby
Źródło: http://www.flickr.com

Marketing relacji na pierwszym miejscu stawia na konsumenta, to jest jego najważniejsza zasada. Przy takim modelu to klient jest najistotniejszy, jego oczekiwania i potrzeby, a nie sprzedawane produkty. Dlatego też istotną sprawą będzie personalizacja przekazów, a te z kolei opierają się na wcześniejszych zakupach i podanych preferencjach i zainteresowaniach. Bardzo przydatne mogą tu też być najróżniejsze programy motywacyjne (dowiedz się więcej) oraz lojalnościowe.

Budują one odpowiednie przywiązanie do konkretnej marki i sprawiają, że klienci częściej wracają po zakupy, zamiast iść do konkurencji. Dzięki takim programom można pozyskać dużą grupę lojalnych konsumentów, a poza tym dokładnie poznać ich zakupowe preferencje. Więcej na