W jaki sposób uczyć się języków obcych – poznaj wskazówki lektora

Droga do okiełznania obcego języka jest długa, nastręczająca wiele samodyscypliny i czasu. Zlekceważ wszelkie porady w rodzaju: jedź za granicę, a w trzy miesiące nauczysz się wspaniale mówić, szybkie samouczki również nie są cudownym lekiem.
Przede wszystkim motywacja.

Konieczny jest bodziec. Powinieneś mieć jednakże konkretny cel. Zapamiętaj, im silniejsza motywacja, tym lepsze zdobędziesz rezultaty. Brakuje Ci motywacji? Nie zaczynaj lekcji, szkoda czasu. Kształcisz się pod przymusem? Też przypuszczalnie szkoda czasu, wyniki nie będą dostateczne. Uczysz się albowiem rodzice ci nakazują? Nauczasz się, jako że może się kiedyś przydać? Uczysz się, bo szef ma takowe życzenie? Uczysz się dla zabicia nudy? Uczysz się, jako że znajomość języka obcego jest modna? Jeżeli jakikolwiek z wyżej wyszczególnionych powodów występuje również w Twym przypadku, to najprawdopodobniej zakończysz naukę po krótkim czasie, albo mimo upływu czasu nie dostrzeżesz zauważalnych postępów. Motywacja, to jeden z ważniejszych elementów nauki języka obcego. Jeżeli podjąłeś już decyzję o rozpoczęciu bądź kontynuowaniu lekcji, to zastanów się dobrze, jakie korzyści ci to da. Uprzytomnij sobie jasno, po co chcesz nauczać się obcego języka. A może pomoże nauka angielskiego w Londynie? Sporo ciekawych informacji znajdziesz pod tym linkiem .
nauczycielka języka angielskiego

Autor: Department of Foreign Affairs and Trade
Źródło: http://www.flickr.com

Po drugie cierpliwość. No dokładnie, nabyłeś parę publikacji, 2 słowniki, od dwóch lat uczęszczasz na kurs do szkoły lingwistycznej, a z wypowiedzeniem dłuższego zdania masz kłopoty, nie mówiąc już, iż na wyprawie w Berlinie nie umiałeś spytać się o drogę do ośrodka. Nie przejmuj się swoimi błędami, trudnościami w rozumieniu wypowiedzi i tym, że cały czas zapominasz słówek, jakie być może ćwiczyłeś ze sto razy. No i nie zapominaj o systematyczności.

Jeśli opublikowany tu tekst jest dla Ciebie interesujący, to bez lęku przeczytaj też uwagi spod linku (https://varsovia.edu.pl/prywatne-liceum/) – one również są godne Twojej uwagi.

Ażeby opanować język obcy na poziomie maturalnym, trzeba co najmniej 2 lata nadzwyczaj intensywnej lekcji. A ażeby móc bez ograniczeń prowadzić konwersację w obcym języku co najmniej 3-4 lata.

Oczywiście wszystko uzależnione jest od indywidualnych cech i zdolności lingwistycznych. Gdzie oraz w jaki sposób się uczyć? To ważne pytania, możliwości jest sporo: samodzielna lekcja, szkolenia w szkołach lingwistycznych, kurs angielskiego w Anglii. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej obowiązkowo zobacz link -> zobacz przykłady.