Ucz się oraz baw w czasie wolnym

Czas wolny aktualnie najczęściej spędza się przed komputerem lub też telewizorem. Zanikają więzi społeczne. Warto to odmienić aranżując sobie czas wśród znajomych.
Bodaj Najlepszym sposobem na świetną rozrywkę pośród bliskich, i równocześnie uczenie się, są wszelkiego typu rozgrywki planszowe.

artystyczne etui na telefon

Autor: Elisa Fair
Źródło: http://www.flickr.com
W trakcie takich gier rozwijamy rozmaite zdolności i komunikujemy się z pozostałymi partnerami rozgrywki. Ich ruchy mają wpływ na nasze, zupełnie, jak w życiu realnym. Obecnie gry są niesamowicie złożone, tak, jak gra o tron gra (https://www.magicplay.pl/?164,pl_ufo-crane) planszowa z dużą liczbą możliwości. Gra ta oparta na kultowej serii powieści George R.R. Martina wymaga od graczy między innymi uważności, posłużenia się umiejętnością dyplomacji, umiejętnością przewidywania następnych kroków. To nie jest rzecz jasna jedyna zabawa planszowa. Jeśli do gry chciałoby przysiąść sześciu graczy 7 cudów świata gra ta jest najlepsza. Co ważne w trakcie rozgrywki mają miejsce tylko interakcje dodatnie. Żaden z graczy nie jest w stanie zniszczyć budowanego przez innego gracza królestwa.
7 cudów świata gra

Autor: Katie
Źródło: http://www.flickr.com
Podobnie, tak jak gra o tron gra planszowa może być wojenna. Może być mniej lub bardziej brutalna, wymagać dwóch albo większej liczby rozgrywających. Warto dobrać grę do wieku uczestników oraz ich predyspozycji. Warhammer diskwars jest na ten przykład planszówką stosunkowo bezwzględną. Zaleca się, by uczestnicy w nią się bawiący mieli najmniej 14 lat. W planszówkę warhammer diskwars może zagrać 2-4 graczy.

Czasem trudno się zdecydować, 7 cudów świata gra niewojenna, bądź jeszcze inna gra planszowa? Zapamiętajmy], iż którakolwiek z gier mogłaby nas czegoś nauczyć. W którejkolwiek możemy się dobrze bawić a także aktywizować.