Jak dokładnie funkcjonują programy lojalnościowe i jak najefektywyniej je stosować?

Programy lojalnościowe to narzędzie pozwalające zdobyć nowych i zatrzymać aktualnych klientów. Są to długoterminowe przedsięwzięcia, także nie powinniśmy oczekiwać efektów w ciągu kilku dni. Jako że zazwyczaj nie wymagają ogromnych środków, programy lojalnościowe są chętnie wykorzystywane przez firmy.

Jak dokładnie funkcjonuje program lojalnościowy?

Program lojalnościowy najczęściej opiera się na na kolekcjonowaniu punktów. kontrahenci otrzymują zazwyczaj karty lojalnościowe, które mają ze sobą i za każdym razem gdy korzystają z usług, czy kupują produkty danej firmy na kartę dodawane są punkty. Można też przygotować to inaczej – kupujący mogą zbierać nalepki, faktury, fragmenty opakowania produktów – koncepcji jest dużo. Takie wsparcie sprzedaży sprawdza się dobrze, programy lojalnościowe są atrakcyjne i dobrze jest je wykorzystywać w swoim przedsiębiorstwie.

Nie tylko dla największych przedsiębiorstw

Program lojalnościowy

Źródło: www.spiceupyourblog.com

Zdarza się, że ulegamy mylnemu wrażeniu, że program lojalnościowy to narzędzie, z którego mogą korzystać tylko ogromne koncerny. Być może wrażenie takie odnosimy dlatego że właśnie tam się z nimi zazwyczaj stykamy. Sieć sklepów czy kawiarnie – to tam proponowane są nam karty lojalnościowe, zbieranie punktów, tańsze tankowanie czy kolejna kawa po nazbieraniu wystarczającej liczby punktów czy pieczątek.

Warto zapamiętać, że nie tylko wielkie koncerny mogą wykorzystywać program lojalnościowy. Każde przedsiębiorstwo, nieważne jakiej wielkości, niezależnie od tego czy sprzedaje określone produkty, czy może usługi – może wykorzystać program lprogram lojalnościowyarcie sprzedaży. Istotne, by był odpowiednio przemyślany i ułożony tak, by odpowiadał profilowi działalności.

Największa zaleta

Warto jest pamiętać o największej zalecie programów lojalnościowych – utrzymujemy naszego klienta i namawiamy go do dalszych zakupów. Przedsiębiorstwo największe koszty ponosi przy zdobywaniu nowych klientów, dlatego mądrze jest wydać pieniądze, by zostali z nami. Konkurencja jest obecnie spora, toteż klient w każdym momencie może wybrać towar konkurencyjnej firmy. Niskie koszty prowadzenia programów lojalnościowych efektywnie wpływają na utrzymanie pozytywne bilansu firmy. A pamiętajmy że są to zwyczajnie programy ciekawe dla klienta – ludzie lubią przeglądać katalog nagród, kolekcjonować punkty i dostawać prezenty. Dzięki temu też pozytywniej kojarzą naszą markę.

Źródło: Bonus Club