Noclegi nad Bałtykiem

Wczasy nad Bałtykiem wciąż wybiera bardzo wielu ludzi. Wybrzeże bałtyckie cały czas jest miejscem bardzo dobrym na wczasy pomimo obecnej tendencji do wyjeżdżania za granicę. Obecnie bowiem coraz większa liczba osób udaje się w takie miejsca jak Egipt czy Tunezja w celu spędzenia urlopu. Tam jednak czyha na wczasowiczów wiele pułapek. Nieobeznanie w tamtejszych zwyczajach czy chociażby kuchni prowadzi nierzadko do niezrozumienia i różnorodnych problemów. Ponadto wyjazdy Za granicę są ze swej natury dużo droższe. Tymczasem nie wszystkim odpowiada upalny klimat zagranicznych plaz. W Polsce natomiast klimat jest zróżnicowany i w większości przypadków korzystny, a wody w morzu przyjemnie chłodne.

Większe miasta

Morze, Bałtyk, Ustka

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Bardzo popularnym miejscem preferowanym na wczasy jest Trójmiasto. Jego popularność wypływa w dużej mierze z tego, że miasta położone są nie tylko nad morzem, ale także są duże i jako duże miasta oferują dużą ilość atrakcji. Gdy zaś chodzi o noclegi, Gdańsk posiada bardzo rozległą ofertę, podobnie jak pozostałe miejscowości Trójmiasta. Będą to przede wszystkim hotele o różnym standardzie, ale też znacznie tańsze hostele, a także miejsca w kwaterach prywatnych. W obrębie miast ma miejsce również wiele imprez kulturalnych. Przykładem może być organizowany rokrocznie w Trójmieście Heineken Open’er Festival, który zaprasza wielkie międzynarodowe gwiazdy muzyki rockowej i innej. Dzięki temu każdego roku do Trójmiasta przyjeżdżają wielkie rzesze ludzi z całego kraju i spoza.

Mniejsze miasta
Niekiedy zdarza się tak, że mniej rozległe kurorty nadmorskie są znacznie bardziej znane od wielkich ośrodków. Bywają popularne z uwagi na niebywale czyste plaże, komfortowe kąpieliska morskie czy bogatą ofertę noclegów. Dużo miasteczek położonych nad morzem posiada także ofertę uzdrowiskową.sprawdź pod tym linkiem spa dla dwojga nad morzemTak jest między innymi w Ustce, gdzie znajduje się wiele ośrodków leczniczych, oferujących rozmaite zabiegi. W tego typu miejscowości przyjeżdża bardzo dużo ludzi z całego kraju, którym przepisano wypoczynek w sanatorium. Klimat nadmorski zwłaszcza sprzyja rekonwalescencji ze względu na zdrowe powietrze z dużą zawartością jodu. Dlatego oferty dotyczące pobytu w miejscowościach nadbałtyckich, przykładowo typu „noclegi Władysławowo” są tak popularne.