Praca geodety. Dowiedz się więcej

Jakie zadania ma geodeta? Jakie istnieją rodzaje zadań geodezyjnych? Co trzeba zrobić, by zostać geodetą? Na te problemy odpowiem w poniższym niedługim artykule. Zapraszam do lektury.

Geodezja zawiera się w dziedzinie geografii, jaką jest kartografia. Specjalista z geodezji trudni się określaniem wielkości i kształtu powierzchni Ziemi. To bardzo proste ujęcie jego obowiązków. Usługi geodety są niezbędne przy budowie, przekształcaniu i remontach ulic, rysowaniu podziałów działek budowlanych i rolnych, pierwszym etapie prac architektonicznych różnego typu, rysowaniu map oraz w czynnościach wyłącznie naukowych, takich jak mierzenie osnów magnetycznych. Nauki geodezyjne mają również sporo wspólnego z astronomią.

geodeta w trakcie pracy

Autor: Sunburned Surveyor
Źródło: http://www.flickr.com

Geodezja jest jednym z wielu zawodów regulowanych. To sprawia, że aby wykonywać go zgodnie z prawem, musisz zdobyć licencję, przyznaną przez Rząd.

Jeśli odnalezienie dodatkowych danych na omawiany temat jest dla Ciebie bardzo istotne, to żeby je uzyskać prześledź witrynę (https://www.eogniwa.pl/pl/c/Punkty-mocujace/49), na jakiej je na pewno dostrzeżesz.

Nad Wisłą nad geodezją sprawuje też kontrolę Główny Geodeta Kraju. Zezwolenie zdobędziemy po zaliczeniu uniwersytetu, przebyciu obligatoryjnej 3-letniej praktyki w biurze geodezyjnym i zaliczeniu z dobrym wynikiem państwowego sprawdzianu.

Jeżeli chcesz zobaczyć coś naprawdę bardzo ciekawego, sprawdź treść (https://www.archipelag.pl/projekty-domow) tej strony a z pewnością nie pożałujesz.

Jeśli chcesz ukończyć dobre studia, by kiedyś pracować jako specjalista geodeta. Wrocław i Warszawa na pewno gwarantują wysoki poziom.

Jeżeli nie interesuje cię taka ścieżka kariery, a musisz skorzystać z usług biura geodezyjnego, zawsze pozostaje internet. W sieci znajdziesz opinie o tego typu firmach i na pewno dobrze wybierzesz. Jako start podpowiadam wkleić do wyszukiwarki łatwą frazę „geodezja + miejscowość” (np. „geodezja dolnośląskie”). Czeka cię prawdziwa obfitość propozycji, gwarantuję!.


Wyświetl większą mapę