Rockowe brzmienie cieszy się nadal dużym zainteresowaniem

Rock, to muzyka która gatunkowo jest już stosunkowo dojrzała, ale w tym przypadku nie można stwierdzić, że czas dla tej muzyki się skończył. Jak najbardziej muzyka rockowa posiada sporo wielbicieli, którzy chętnie wybierają się na koncerty najbardziej popularnych, jak i tych mniej popularnych zespołów, które przeważnie znane są miejscowej publiczności. Muzyka ta oparta jest zwłaszcza na mocnych brzmieniach gitarowych, które oczywiście wsparte są też perkusją, basem i innymi instrumentami, jakie nadają niepowtarzalne brzmienie. Muzyka rockowa od lat na całym świecie cieszy się niezwykle dużą popularnością, co wpływa przede wszystkim na to, że nadal w przeważającym stopniu produkowana jest ona z użyciem żywych instrumentów. Oczywiście rozwój tej muzyki wiąże się z wdrożeniem elektroniki, ale w tym przypadku jest ona wyłącznie dodatkiem do całości brzmienia takiego gatunku muzycznego.

zespół Pink Floyd

Autor: Jimmy Baikovicius
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z najbardziej znanych i nadal grających całkiem sporo koncertów jest grupa Pink Floyd (więcej: pink floyd na Zespół ten powstał prawie pięćdziesiąt lat temu i początkowo rock w wykonaniu tego zespołu był niezwykle mocny, można nawet powiedzieć że psychodeliczny. Z czasem jednak zespół ten zaczął rozwijać się w kierunku rocka, ale w wydaniu progresywnym. Grupa ta jest znana i ceniona nie tylko za standardowe brzmienie rockowe, które gromadzi dużo ciekawych instrumentów. Pink Floyd znany jest na całym świecie również z tego, że teksty piosenek przedstawiają określoną głębię, która daje szansę nie tylko doskonale się bawić, ale również zadumać się nad słowami, które poprzez poszczególny utwór zespół ten stara się przekazać. Jest to niesamowicie ważne i jak najbardziej to cechuje i jednocześnie charakteryzuje zespół Pink Floyd, dzięki czemu pomimo prawie pięciu dekad występowania na scenach całego świata, zespół ten wciąż posiada sporo fanów.

Zespół Queen, to następna z legend światowego rocka. Jest to zespół, który znany jest tak naprawdę chyba każdemu, nawet osobom, które nie interesują się tym gatunkiem muzycznym. Zespół ten w czasach swojej świetności, grał utwory, które były imponująco nowoczesne pod względem technicznym, a więc przedstawiały dźwięki bardzo trudne do stworzenia i niezwykle podkreślające pewne frazy utworu (przeczytaj więcej: o wokaliście Queen).

Zespół ten na rozkładówce ma praktycznie wszystkie kontynenty świata, z setkami koncertów rozegranymi w poszczególnych krajach.

Tylko teraz oceń wakacje objazdowe ten artykuł, który jest bardzo zajmujący. Zrób to już w tym momencie! Przekonasz się, że naprawdę należy to zrobić!

Zespół ten do dzisiaj wspominany jest przez wielu entuzjastów rocka, ale co istotne, czasami zdarza się okazja usłyszeć jeszcze ten zespół na żywo.