Poznań – wyjątkowe miejsce, w którym warto zatrzymać się na kilka dni

Podróżując po świecie, odwiedzamy kolejne stolice i nieduże miejscowości, które nas zachwycą, przeniosą w czasie albo pozwolą na moment odciąć się od codzienności. Jednocześnie zapominamy jak wiele do zaproponowania mają polskie miasta. Jednym z nich jest Poznań, gdzie ciekawa architektura łączy się z kojącą naturą.

luksusowy hotel

Autor: Phillip
Źródło: http://www.flickr.com
Zanim wyruszymy do stolicy województwa wielkopolskiego warto wcześniej się przyszykować, sprawdzić najciekawsze miejsca, zaplanować trasę zwiedzania oraz zabukować nocleg. Kiedy chodzi o hotele Poznań dysponuje różnorodną listą, dzięki czemu bez trudności uda się odnaleźć doskonały pokój na jedną czy kilka nocy. W zależności od oczekiwań podróżników można wybrać hotel klasyczny, jedno- lub kilkugwiazdkowy, a dla ceniących komfort jeden z nowoczesnych hoteli butikowych.

Osoby, które chcą przy okazji zregenerować mogą poszukać noclegu, zawierającego ponadto usługi SPA. Jeśli pragniemy być w centrum wydarzeń zarezerwujmy golden floor plaza warszawa (zalecamy tą stronę) w pobliżu Starego Rynku. Warto pomyśleć o opcji B&B, szczególnie jeżeli lubicie skonsumować śniadanie moment po przebudzeniu. Zabukowanie idealnego noclegu uprości nam Internet. Po wprowadzeniu do wyszukiwarki internetowej hasła „hotel Poznań” lub „hotele Poznań” uzyskamy bogatą listę, przy pomocy której z pewnością wybierzemy najlepszą możliwość – zobacz . Kiedy wybierzemy już hotel Poznań wraz ze swoimi atrakcjami stoi przed nami otworem. Od czego zatem zacząć zwiedzanie?

Nie możemy ominąć Starego Rynku z barwnymi, różnorodnymi kamieniczkami. Zobaczymy tam nie tylko urokliwą architekturę, ale też majestatyczny renesansowy Ratusz, na którym dzień w dzień o 12 w południe zobaczymy popularne, poznańskie koziołki. Klimat Rynku nie tylko sprzyja spacerom, ale też zjedzeniu posiłku w jednej z wielu znajdujących się tam restauracji, a wieczorem spędzeniu sympatycznego czasu przy pozytywnej muzyce.

łóżka hotelowe

Autor: John Hickey-Fry
Źródło: http://www.flickr.com
Najstarszy zabytek Poznania, czyli katedra na Ostrowie Tumskim bez wątpienia nie zawiedzie pasjonatów świątyń. Równie jak Fara, w której odbywają się wspaniałe koncerty organowe. W stolicy wielkopolski znajdziemy również Zamek Królewski i Zamek Cesarski – efektowne budynki, które górują nad okalającą je współczesną architekturą. Do odpoczynku skłaniają zaś Park Botaniczny, ZOO, Palmiarnia i Malta – wyjątkowy teren rekreacyjny z jeziorem.