Wydaje się, że gierki strategiczne online najlepsze czasy mają już za sobą

Ich różnorodność wskazuje, że świat Facebooka, internetowych mediów i wizualnych remiksów nie wyeliminował z, nomen omen – gier online. Zagramy w to co tylko preferujemy – od strategii przez RPG do sportowych manegerów. Jeśli chodzi o gry – manager, pierwszym skojarzeniem będą rzecz jasna piłkarskie wersje Football Managera. Od początku budujesz tutaj swoją sieciową drużynę, budujesz nowy stadion, dokonujesz transferów itd.

Jesteś szefem i trenerem w jednym. Co innego w grach akcji, gdzie interfejs pozornie wydaje się taki sam. Tymczasem fabuły gier, takich jak Mechrage, rozgrywają się w przyszłości – czytaj więcej. Samo wskazanie na roboty konkretnie sygnalizuje przestrzeń czasową. Skoro roboty to analogicznie skojarzenie batalistyczne. W sieciowej grze nie żyją one dla samego rozwoju, na wzór popularnych i rodzinnych Sims`ów. Gra w Mechrage startuje w niewielkiej osadzie, zaczynamy grę pierwszym z możliwych metalowym sprzętem chodzącym.

Oczywiście, w miarę postępu i zwycięskich poczynań odblokowują się kolejne roboty i osady. Główną przestrzenią rozwoju scenariusza jest przestrzeń militarna. Od batalistycznych poczynań – jako dowódca musimy to robić – zależy powodzenie w przechodzeniu przez grę. Dodajmy na marginesie że na walkach się nie kończy. Super generał polegnie bez sprzętu i surowców i koniecznych do sukcesu sojuszy. Przy pierwszym stadium gry pod uwagę należy brać każdy z tych czynników.

gra

Autor: Play Among Friends Paf
Źródło: http://www.flickr.com
Przyszłość, roboty i bitwy nie zaspokoją waszych potrzeb? Jeśli chcecie zostać przy „walce” online, ale w innym kontekście warto spróbować zagrać w Wawawars – . Jej fabuła rozgrywa się w… Warszawie. Kto i z kim walczy? Rozwiązanie jest szalone – rdzenni Warszawiacy walczą z przyjezdnymi. Jedną z dwóch opcji wybieramy na samym początku gry. Tak jak w innej zręcznościowej strategii zaczynamy grać bez żadnych umiejętności z małą kasą, w ślepym zaułku planszy. Celem gry jest kontrola nad miastem wybranej grupy – Warszawiakami lub przyjezdnymi. To specyficzna lekcja życia w dużym mieście, gdzie nie ma miejsca na sentymenty. Grupy rozpychają się łokciami, by panować w mieście. Jak więc widzimy gry z „walką” online przybierać mogą różne scenariusze.