Wiele egzotycznych miejsc jest szybko dostępnych dzięki bezpośrednim połączeniom lotniczym

Ekskluzywna wycieczka wakacyjna do egzotycznych krajów takich, jak np. Japonia, Meksyk, czy Ekwador nie jest tania. W wydatkach wielu z nas, to równowartość kilkumiesięcznej pensji. Mimo to amatorów tego typu wyjazdów jest wielu.

Kiedy nadchodzą zimowe miesiące, niektórzy z uśmiechem na ustach przygotowują narty, lecz część Polaków, na ze względu na aurę, wybiera wycieczkę do regionów egzotycznych. Spędzenie mroźnych dni pod palmami bywa często znacznie tańsze aniżeli w sezonie turystycznym a już na pewno bardziej atrakcyjne. Krótkie zimowe wakacje – wakacje bali na gorącym piasku mogą być świetną ucieczką od zimy za oknem i smutnego jesiennego krajobrazu naszych miast.

Egzotyczne wakacje – www.eccotravel.eu/izrael/ – łączą nam się z dalekimi krajami skąpanymi w cieple i najróżniejszych kolorach. Istotne jest też wizualizacja białych plaż pod palmami kokosowymi, turkusowym morzem – na blogu autora. Dla szczególnie tych lubiących kupowanie takie wakacje to orientalny bazar pełen wonnych zapachów. Są i wielbiciele tłocznych Azjatyckich miast, gdzie tłoczno, ciągły hałas, lecz inaczej, bardziej kolorowo.
wrocławskie kamienice

Autor: Ashlynn Pai
Źródło: http://www.flickr.com
Na wakacje szukamy nade wszystko odmienności. Obecnie, mówiąc egzotyczny, mamy zwykle na uwadze kraj bardzo odległy. Choć w takim przypadku za odległą podróż możemy zaliczyć też wycieczki do USA. Lecz swoją drogą mogłoby się wydawać, że znamy ten kraj z kina i TV. Można się pomylić, Stany Zjednoczone dla niejednego z nas to podróż w nieznane, sam jestem zwolennikiem, więc regularnie przeglądam last minute usa. Nie uznamy też za egzotyczny wycieczkę do Skandynawii czy Wielkiej Brytanii.

Gdy pokonujemy tysiące kilometrów zmienia się pejzaż, ludzie, natura, miejscowa kuchnia. Stykamy się wtedy z czymś innym, jeszcze nie do końca znanym. Czasami jednak nie potrzeba do tego wyprawy na inny koniec świata.