Jak kształtują się ceny nabycia mieszkania na terenie Wrocławia

Razem z wiosennym czasem rośnie zapotrzebowanie na mieszkania Wrocław, tak jak reszta polskich miast, jest świadkiem okresowego spadku cen. Tendencja ta odwróci się w czasie letnich urlopów i możliwe, że znów powróci od jesieni. Wtedy to do miasta przybędzie świeży rocznik studentów, część z nich może dostać od rodziców swoją pierwszą kawalerkę.

Najtańsze mieszkanie można spotkać zwykle na Psim Polu, ze względu na odległość od środka miasta i kiepskie połączenia komunikacyjne. Problem, z którym musi sobie radzić każdy oferujący w tej dzielnicy mieszkania deweloper Wrocław posiada też niedrogie lokale w dzielnicy Fabryczna, o wiele lepiej skomunikowanej i z lepszą infrastrukturą. Rok w rok mieszkania w tym rejonie są coraz popularniejsze.


Wyświetl większą mapę

Przewiduje się, że ceny we Wrocławiu, mimo zmian sezonowych, będą konsekwentnie maleć. Szczególnie ciągle spadają ceny w blokach z wielkiej płyty, niszczejących szybko przez marny budulec i bardzo ciasnych w porównaniu chociażby ze dawnym poniemieckim budownictwem. Zaletą peerelowskich bloków jest za to często całkiem rozwinięta infrastruktura w okolicy i dobre skomunikowanie z centrum.

Ciekawą tendencją jest spadające zainteresowanie kawalerkami. Ich ceny często są niewiele mniejsze, niż za dwupokojowe. Mieszkania jednopokojowe cieszą się jednak stałym zainteresowaniem ludzi świeżo po studiach, którzy chcą się usamodzielnić i przenieść się z zatłoczonych stancji i domów studenckich. popyt na osobne lokum wzmaga spore zainteresowanie czasowym wynajęciem. Nieraz zdarza się, że najemcy organizują specjalnie castingi na mieszkańców. Dlatego często warto wziąć po prostu kredyt i przenieść się do własnych czterech kątów.